Apple Patent Davasından Paçayı Kurtardı

Teknoloji Firmaları
ABD’deki en büyük tazminat cezalarından birine mahkum olan Apple, başka bir mahkemenin kararı bozması üzerine şimdilik paçayı kurtardı. Amerika’da mahkeme Apple aleyhine açılan bir patent ...
EMOJİLE

ABD’deki en büyük tazminat cezalarından birine mahkum olan Apple, başka bir mahkemenin kararı bozması üzerine şimdilik paçayı kurtardı.

Amerika’da mahkeme Apple aleyhine açılan bir patent davasının sonunda firmaya verilen tazminat cezasını bozdu. Şimdilik 625 milyon dolar ödemekten kurtulan firma, temyiz sürecinde zorlanabilir.

Geçen yıl bir yargıç, Apple’ın Spotlight, Time Machine ve Cover Flow sistemlerinin küçük teknoloji firması Mirror World’a ait üç patenti ihlal ettiği hükmüne varmış ve firmayı 625 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum etmişti.

Apple’ın daha sonra başka bir mahkemede açtığı iptal davasında yargıç Leonard Davis, davacının gerekçelerinin iyi temellendirilmediğini söyleyerek önceki kararı bozdu. Apple’ın savunmasında öne çıkardığı ‘patentlerin geçersizliği’ konusunda Mirror Worlds’ü haklı bularak patentleri kabul eden Davis, öte yandan Apple’ın bu patentleri ihlal ettiğine ilişkin yeterli kanıt sunulamadığını açıkladı.

 
rotahaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme