Apple Paketleme Yöntemi için Patent Alacak

Teknoloji Firmaları
Geçtiğimiz Aralık ayında yapılan başvuruda "aktif elektronik medya cihazı paketleme" hakkında detaylar anlatılıyor. Bu yöntemde bir veya birden fazla elektronik etiket, paket içine veya üzer...
EMOJİLE

Geçtiğimiz Aralık ayında yapılan başvuruda "aktif elektronik medya cihazı paketleme" hakkında detaylar anlatılıyor. Bu yöntemde bir veya birden fazla elektronik etiket, paket içine veya üzerine entegre ediliyor.

Yeni yöntemle Apple’ın NFC veya RFID gibi kablosuz iletişim teknolojilerinden yararlanarak cihazın daha fazla reklamını yapacağı düşünülüyor. Böylece bu teknolojilerin okuyucu modülünü taşıyan cihazlarla tüketiciler, modeller hakkında daha fazla bilgi veya indirim bilgisine ulaşabilecek.

Başvuruda belirtilen diğer bir husus da hareketleri algılayabilen sensörlerin de kullanılabileceği. Bu sayede modelin önüne bir müşteri geldiğinde veya modelin önünden geçtiğinde içerisindeki demo otomatik olarak görüntülenmeye başlıyor.

Diğer başvurularda olduğu gibi bu başvurunun da kesin olarak gerçek hayata entegre edilebileceğini söylemek mümkün değil. Ancak paketleme standartlarına yeni bir çehre kazandıracağından şüphe yok.

DonanımHaber