Adobe, MacBook Pro’ kullanıcılarını sevindirdi

Teknoloji Firmaları
Adobe, Photoshop CS6 ve Illustrator CS6 yazılımlarını Retina ekranları destekleyecek şekilde güncelledi. Başta tasarımcılar ve fotoğraf editörleri için vazgeçilmez olan bu yazılımlar, artık Retina ekr...
EMOJİLE

Adobe, Photoshop CS6 ve Illustrator CS6 yazılımlarını Retina ekranları destekleyecek şekilde güncelledi. Başta tasarımcılar ve fotoğraf editörleri için vazgeçilmez olan bu yazılımlar, artık Retina ekranlı MacBook Pro modelleriyle birlikte uyum içinde kullanılabilecek. 

İlk olarak Haziran ayında piyasaya sürülen Retina ekranlı 15 inçlik MacBook Pro ile yazılım geliştiricileri için başlayan "Retina ekrana uyumluluk" yarışı, beklenenden uzun sürdü. Bunun nedeni ise daha yüksek çözünürlük ve daha yoğun piksellere uygun olarak daha önceden belirlenmiş tüm uygulama bileşenlerinin; araç çubuklarının, düğmelerin ve uygulama çerçevelerinin Retina ekrana uyumlu biçimde tekrar tasarlanması ve oluşturulması gerekmesi. 

Sadece Photoshop için Retina desteği; 2500’ün üzerinde ikon ve sembolün değiştirilmesi anlamına geliyor. Üstelik, HiDPI ekranların desteklenmesi, bitmap ve vektör içerikleri destekleyen uygulamalar için ayrı bir zorluk çıkarıyor. Adobe, Ağustos sonunda yaptığı açıklamada, Retina ekranları ve diğer HiDPI ekranları gelecek güncellemeler ile Photoshop CS6 ve Lightroom 4’te destekleyeceğini duyurmuştu.

Uzmanabi.com