16 yaşındaki hacker Snapchat’i deli etti!

Teknoloji Firmaları
Şirket yetkilileri olay üzerine güvenlik sistemini elden geçirdi. Ancak 16 yaşında olan lise ikinci sınıf öğrencisi Graham Smith, Snapchat’in hala güvenli olmadığını göstermek için uygulama...
EMOJİLE

Şirket yetkilileri olay üzerine güvenlik sistemini elden geçirdi. Ancak 16 yaşında olan lise ikinci sınıf öğrencisi Graham Smith, Snapchat’in hala güvenli olmadığını göstermek için uygulamada yeni bir açık buldu ve şirketin üst düzey yöneticilerinden Bobby Murphy’nin telefon numarasına ulaştı.

Bu numaraya açığını bulduğuna dair mesaj atan genç hacker’ın bu girişiminin ardından ise Snapchat bir kez daha güvenlik sistemini gözden geçirdi ve güvenlik açıklarını kapatmaya çalıştı.

Bloomberg TV’ye konuşan Smith, tüm bu önlemlerin hiçbir işe yaramadığını, Murphy’nin telefonun numarasını aldıktan sonra şirketin açıkları kapattığını, ancak uygulamayı hack’lemenin hala mümkün olduğunu söyledi. Yeni güvenlik çözümünün sadece şirketin uygulamasını hack’lemek için harcayacağı vakti uzatabileceğini dile getiren Smith, bu işi hobi olarak yaptığını, herhangi bir çıkarının bulunmadığını vurguladı.