1 Milyar Dolarlık Yatırım Ne İçin?

Teknoloji Firmaları
Son dönemde önemli bir başarı yakalayan ve PC pazarında yükselen Dell, önümüzdeki yıl önemli bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. Dell, iPad’e Duacı IDG’nin haberine göre Dell önümüzdeki yıl ...
EMOJİLE

Son dönemde önemli bir başarı yakalayan ve PC pazarında yükselen Dell, önümüzdeki yıl önemli bir yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Dell, iPad’e Duacı

IDG’nin haberine göre Dell önümüzdeki yıl 1 milyar dolarlık yeni bir yatırım yapacak. Yatırımın yapılacağı alan ise depolama çözümleri olacak.

Bilgisayar ve sunucu alanlarındaki gücünü üst seviye depolama çözümleri alanına da yaymayı hedefleyen Dell bu amaçla geçtiğimiz yıl Compellent ve Ocarina Networks gibi şirketleri bünyesine katmıştı.

Kurumsal depolama çözümleri alanında araştırma, geliştirme ve üretim yapılacak 22 adet "çözüm merkezi" kurmayı hedefleyen Dell’in toplam 1 milyar dolara yakın para harcayacağı belirtiliyor. Bu 22 tesisin 18 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Bulut bilişim ve sanallaştırma teknolojilerinin hız kazandığı şu dönemde yeni nesil veri merkezlerinin öneminin artmasının üzerine Dell’in böyle bir hamle yapmayı planladığı belirtiliyor.

Shiftdelete.Net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme