Ultrasurf nedir? Nasıl indirilir ve Kullanılır? – 2021

İnternet
Ülkemizde ve diğer ülkelerde yasaklanmış olan internet sitelerinin yasağını aşabilmemizi sağlayan, tamamen ücretsiz ve kullanımı çok basit tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken bir programdır. Piyasada...
EMOJİLE

Ülkemizde ve diğer ülkelerde yasaklanmış olan internet sitelerinin yasağını aşabilmemizi sağlayan, tamamen ücretsiz ve kullanımı çok basit tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken bir programdır. Piyasadaki en iyi yasakları aşmamızı sağlayan VPN programları arasındaki yerini sağlamlayan Ultrafurf, neymiş, ne işe yararmış ve nasıl kullanılırmış konularını merak edenler için araştırdım.

Yasaklanmış olan sitelere erişim sağlayabilmemiz için geliştirilmiş basit ve ücretsiz programlardan bir tanesidir, Ultrasurf programı. Dünyada milyarlarca kullanıcısı olduğu gerçeği uygulamanın hiç de boş olmadığını gösteriyor olsa gerek. Özellikle, dünyanın en kalabalık ve sansürlerle başı dertte olan ülkesi Çin bu yazılımı kullanarak tüm yasakları aşmaktadır. Bu programın çıkış hikayesi de zaten tam olarak Çin’in bu sansürcü zihniyetine bir başkaldırı olarak ortaya çıkıyor. Özgürlükçü birkaç mühendis kafa kafaya veriyor ve Ultrasurf böylelikle bize kadar gelmiş oluyor. Sonraki süreçte benzer programların çoğalmış olduğunu da belirtmem de fayda var.

Ultrasurf uygulaması hem Windows işletim sisteminde hem de Google Chrome Tarayıcısında kullanılabilen iki farklı çeşidi bize sunuyor. İsterseniz program olarak dilerseniz de eklentisini kullanarak yasakları siz de aşabilirsiniz. Her iki çeşit kullanımda da herhangi bir üyelik yahut ücret istenmiyor. Tek tıkla çalıştırabilirsiniz.

Ultrasurf, kendi VPN sunucuları vasıtasıyla internete giriş yapabilmenizi sağlamasından dolayı, aracı görevi görerek, İP adresinizi gizler, DNS adresinizin farklı olarak algılanmasını sağlar ve bu sayede yer tespitiniz yapılamaz, böylelikle gizlenmiş olursunuz. Proxy servislerine, DNS adresinizi değiştirmeye ya da İP adresi değiştirmekle falan uğraşmazsınız.

Peki, bu Ultrasurf’un özellikleri nelerdir?

  • Kesinlikle tam anlamıyla ücretsizdir.
  • Üyelik ve aktivasyon gerekmez.
  • Kurulum derdiyle uğraşmazsınız.
  • Hızlı dolaşmanızı sağlar
  • Kişisel güvenliğiniz için bir kalkan sağlamaktadır.
  • Tek tık ile açın, kapatın.

 

Ultrasurf sayesinde güvenlik duvarlarının üzerinde cirit atabilir, bu duvarları aşabilirsiniz. Erişimi mümkün olmayan, sansüre takılarak engellenmiş sitelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Mevcuttaki VPN hizmeti sağlayan programların birincisi desek, abartmış olmam sanırım. Sitelere farklı İP ile ulaşıp, internet trafiğinizi de yönlendirebilirsiniz bu uygulama ile. İnternette rahatça gezinebilmeniz için, engellere takılmamak adına hemen kullanmaya başlayın. İnternette surf yapma özgürlüğünüzü hiç kimse elinizden alamaz, çünkü adından da anlaşılacağı üzere, Ultrasurf var.

 

Ultrasurf – https://indirgeek.com/ultrasurf/