Takipçi Satın Almak İşe Yarar mı?

İnternet
Sosyal medya hesaplarınıza takipçi satın almak gerçekten işe yarıyormu, takipçi satın alırken dikkat etmeniz gereken kurallar.
EMOJİLE

Takipçi satın almak işe yarar mı? sorusunun cevabı; hangi platformu tercih ettiğinize, kaç takipçi alımı yaptığınıza, seçtiğiniz paketin özelliklerine ve içeriğine göre değişir.

Ayrıca hesabınızın türü ve hedef kitlesinin kimlerden oluştuğu da bu soruya verilecek yanıtı doğrudan etkiler.

Siz de ilk defa takipçi alımı yapmak istiyorsanız, aklınızdaki tüm soru işaretlerini bu yazımız sayesinde açıklığa kavuşturabilirsiniz.

Takipçi Satın Almak Nedir?

Normalde pek çok kişi, hesabının erişimini takibe takip ve benzeri yöntemlerle artırmaya çalışır. Manuel olarak takipçi artışı sağlamak isteyenler; özgün, düzenli içerik paylaşımı, başkalarının gönderilerine yorum yapma, çekiliş veya yarışma düzenleme, reklam verme gibi pek çok yola başvurur.

Ancak bunların istediğiniz miktarda takipçi getireceği kesin değildir. Üstelik söz konusu yöntemlerden sonuç almanız belli bir zaman, emek ve bazen de yüksek bütçe gerektirebilir.

Örnek verecek olarak en güvenilir takipçi satın alma platformlarından biri https://sosyalify.com sitesi sektörde kendini kanıtlamış güvenilir takipçi sağlayıcılardan biridir.

(Örneğin; etkili içerik paylaşımı için sosyal medya yöneticilerinden profesyonel yardım almayı veya ajanslarla çalışmayı düşündüğünüzde, reklam yayınlamak istediğinizde, tüm bunlar için kesenin ağzını açmalısınız.)

Tam bu noktada ise farklı, üstelik hızlı ve minimum maliyetli bir yöntem daha devreye girer: Takipçi satın almak!

Söz konusu işlemi; bu alana yönelik hizmet sunan sosyal medya ajanslarının, SMM panellerin veya direkt ana sağlayıcı firmaların sitesinden gerçekleştirebilirsiniz.

SMM paneller API dediğimiz bir sistem üzerinden çalışır. Sundukları hizmetleri direkt kendi bünyelerinde vermez, ana sağlayıcı olarak tabir edilen firmaların sitesinden çekerek aracılık görevi üstlenir. Onlardan aldığı hizmeti, üzerine kendi kârını koyup farklı müşterilere satar.

Ana sağlayıcılar ise takipçi, beğeni, izlenme ve benzeri erişim-etkileşim servislerini kendi özel dataları ile sunar. Yani -deyim yerindeyse- taşeronluk yapmaz. Hizmetleri başka bir firma vasıtasıyla değil, doğrudan kendileri verir. Böylece size bizzat temel kaynağından takipçi satın alma imkânı tanır.

Yani takipçi satın almak işe yarar mı? sorusu eğer ana sağlayıcılar için soruluyorsa; ‘kesinlikle evet! Belirgin şekilde işe yarar ve hesaplara canlılık kazandırır, etkisini hemen göstermeye başlar.’ Diye cevap verebiliriz.

Ana sağlayıcıları tercih etmek; kalite, güvenilirlik, yüksek hız, ânında teknik destek ve ürün çeşitliliği gibi konularda son derece avantajlıdır.

Fakat ana sağlayıcı firma bulmak çok zordur. Çünkü bunların sayısı azdır. Türkiye’de binlerce SMM panel, ana sağlayıcılara bağlı faaliyet göstermesine rağmen nedense kendini hep ‘tek ana sağlayıcı’ olarak tanıtır.

Bu hususta herhangi bir mağduriyet yaşamak istemiyor ve gerçek ana sağlayıcı farkıyla tanışmayı arzu ediyorsanız, ucuz takipçi satın al arayışınıza Sosyalify ile sosyal medya yanıt bulabilirsiniz.

Profesyonel ve efektif sosyal medya çözümlerinin ayrıcalığını hesaplarınıza yansıtabilir; istediğiniz erişim düzeyine ve etkileşim seviyesine doğal, aktif, organik takipçilerle kolayca ulaşabilirsiniz.

Takipçi Hizmetleri Nelerdir?

Takipçi satın almak işe yarar mı? diye araştırırken pek çok paket alternatifiyle karşılaşmanız mümkündür. Onlardan bazılarını şöyle açıklayabiliriz:

 1. Bot Takipçi: Etkileşim sağlamaz. Otomatik olarak oluşturulan, pasif hesaplarla takipçi gönderimi yapılır. Eğer takipçi sayınızın fazla gözükmesi size göre yeterliyse, etkileşim almak gibi bir amacınız yoksa bu paketlerden faydalanabilirsiniz.
 2. Düşmeyen Takipçi: Her pakette minimum bile olsa düşme riski vardır. Ancak düşmeyen Threads takipçi ve garantili Instagram takipçi gibi paketlerde, düşme riskine karşı 30 güne varan telâfi olanağı mevcuttur. Takipçilerinizden bazıları silinse bile, alım yaptığınız platforma bunu bildirirseniz teknik ekip hemen müdahale ederek yeniden takipçi gönderimi sağlar. Böylelikle hiçbir mağduriyet yaşamazsınız ve takipçi düşüşünden dolayı profiliniz olumsuz etkilenmez.
 3. Organik Takipçi: %100 aktif, gerçek kullanıcılardan oluşur. Bot gönderimi yapılmaz, bu nedenle hesabın doğallığını bozmaz ve kimse ücret karşılığı takipçi aldığınızın farkına varamaz.
 4. Yabancı Takipçi: Global kullanıcılardan meydana gelen bu paketler, yurt dışındaki hedef kitlesine ulaşmak isteyenlere hitap eder.
 5. Bunların yanı sıra; bayan takipçi, Türk takipçi, çekiliş takipçisi ve karışık (yabancı-Türk) gibi paket seçenekleri de mevcuttur.

Organik Takipçi Satın Almak İşe Yarar mı?

Malum olduğu üzere; takipçi sayısının kayda değer bir rakama ulaşması, profilinizin güçlü bir imaj ve prestij sahibi olabilmesi açısından önemlidir.

Bu doğrultuda; takipçi satın almak işe yarıyor mu? Sorusunun cevabı, organik takipçi özelinde şöyle cevaplanabilir:

 1. Doğal yani organik takipçiler tamamen gerçek kullanıcılardır. Arkadaşlarınız, akrabalarınız sizi takip ettiği zaman ne tür etkileşimlerde bulunuyorlarsa, onlar da aynı etkileşimleri gerçekleştirebilirler. (Yorum yapma, beğeni atma, mesaj yollama, videoları izleme, canlı yayınlara katılım sağlama, düzenlediğiniz anketlere ve çekiliş-yarışma gibi etkinliklere katılma, RT ve repost vb.)
 2. Gerçek takipçiler hesabınıza değer katar. Daha renkli, aktif, canlı bir hâle getirir. Profilinizi durağanlıktan, monotonluktan ve pasiflikten kurtarır.
 3. Organik takipçilerin erişim ve etkileşim oranınızı yükseltmesiyle beraber daha fazla bilinirlik, tanınırlık elde edersiniz. Bu ise keşfet sekmesindeki görünürlüğünüzü artırabilir.
 4. Potansiyel müşterilerinize karşı güzel bir izlenim uyandırarak akılda kalmayı, ilgi çekmeyi başarırsınız.
 5. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi sosyal medya üzerinden daha çok insana ulaştırma fırsatı bulursunuz. Dijital pazarlama faaliyetlerinize ivme kazandırır, reklam harcamalarınızı azaltır ve satış hacminizi daha hızlı büyütme, kâr oranınızı kısa sürede artırabilme imkânı yakalarsınız.
 6. Hesabınızı geliştirdikçe markalarla işbirliği kurma, reklam teklifleri ve benzeri ortaklıklar ile hatırı sayılır kazançlar elde etme şansı bulabilirsiniz.

Görüldüğü gibi; takipçi satın almak işe yarar mı? sorusunun cevabında, birçok cazip avantaj ön plandadır.

Siz de tüm bunlara kavuşmak ve hesabınızın albenisini artırmak için Sosyalify.com adresini tercih edebilirsiniz. Alacağınız nitelikli hizmetlerle profilinizi tahmin bile edemeyeceğiniz güzel bir noktaya getirebilir, kendi sektörünüzde sosyal medyanın yıldız isimlerinden biri olabilirsiniz.