Podyumlarda Robot Manken

İnternet
Ev işlerine yardımcı, öğretmen, hasta bakıcı derken Japonlar podyumlara da el attılar ve manken robotlar yapmayı başardılar. Her ne kadar Japonlar yüzünden insanlar işsiz kalacak olsa da başarıları da...
EMOJİLE

Ev işlerine yardımcı, öğretmen, hasta bakıcı derken Japonlar podyumlara da el attılar ve manken robotlar yapmayı başardılar.

Her ne kadar Japonlar yüzünden insanlar işsiz kalacak olsa da başarıları da gözardı edilemez. İşte bunun son örneği "Ucroa".
 
Japonya’daki İleri Sanayi Teknolojileri Enstitüsünden uzmanların geliştirdiği 1,58 metre boyunda, 43 kilo ağırlığındaki "Ucroa", defilelerin yıldızı olmaya aday.

Yapımı için 1,6 milyon avro harcanan "manken robot" podyumlara ilk adımını yakında atacak.

Uzman ekip, "Ucroa"nın prototipi için, araştırma verilerine dayanarak, 19-29 yaşındaki Japon kadınların yapısını inceledi. Geliştirilmesi 3 yıl alan insansı robot, verilen sesli komutları az çok yerine getirebiliyor. "Manken robot", Japonca "adın ne, kaç kilosun" gibi soruları cevaplayabiliyor.
Japon bilim adamları kısa süre önce de yoklama yapan, gülümseyen ve azarlayan robot öğretmen geliştirmişti.

Tokyo’da okullarda denenmeye başlayan Saya adlı öğretmen robotun sadece yoklama ve "sessiz olun" gibi uyarılar yaptığını belirten uzmanlar, Saya’nın gerçek öğretmenlerin yerini alması için henüz erken olduğunu söylemişlerdi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme