PDF Tehlikesinden Böyle Korunun

İnternet
Yapılan ilk araştırmalar, söz konusu yöntemi kullanan saldırganların bilgisayar içerisindeki başka dosyalara da virüs bulaştırabileceğini gösterdi. Devam eden araştırmalar ise aslında tek bir virüslü ...
EMOJİLE

Yapılan ilk araştırmalar, söz konusu yöntemi kullanan saldırganların bilgisayar içerisindeki başka dosyalara da virüs bulaştırabileceğini gösterdi. Devam eden araştırmalar ise aslında tek bir virüslü PDF‘den bilgisayarda bulunan pek çok dosyanın kolaylıkla değiştirilebileceğini ortaya koydu. Adobe bu konuyla ilgili henüz sadece sorunu gidermek için çalıştıkları bilgisi geldi.

Bu durumda en sağlıklı yöntem kullanıcıların kendi önlemlerini alması olacak. Bunun için yapmanız gereken Acrobat Reader’da Edit > Preferences yolunu takip edip, sol paneldeki Trust Manager’ı tıklamak. Bundan sonra sağ bölümde yer alan "Allow opening of non-PDF file attachments with external applications" satırının yanındaki işareti kaldırırsanız, artık Acrobat Reader üzerinden harici eklentilerin çalıştırılmasını engellemiş olursunuz.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi