Kıyametin Tarihi Belli Oldu

İnternet
New Scientist dergisi bu haftaki sayısını 2012 yılının eylül ayında meydana gelecek büyük güneş fırtınasına ayırdı ve “Kopacak kıyamete, karanlık bir çağın başlamasına hazır mısınız” yorum...
EMOJİLE

New Scientist dergisi bu haftaki sayısını 2012 yılının eylül ayında meydana gelecek büyük güneş fırtınasına ayırdı ve “Kopacak kıyamete, karanlık bir çağın başlamasına hazır mısınız” yorumunda bulundu.Derginin haberine göre, astronomlar 150 yıl önce hayatı felç eden güneş fırtınasının bir benzerinin Kuzey Amerika ve Avrupa’yı vuracağını öne sürdü.

Şebekeler eriyecek

NASA uzmanlarına göre güneşte meydana gelecek büyük bir patlama sırasında ortaya çıkacak yoğun bir manyetik enerji akımı, dünyaya ulaştığında 1859’dakinden çok daha vahim sonuçlar doğuracak. 80 kilometre genişliğindeki bu manyetik dalgalar elektrik şebekelerine milyonlarca Watt’lık yüklenmeye neden olacak. 48 saatte internet, TV, radyo yayınları, elektrik sistemi kesilecek. Cep telefonu şebekeleri çökecek.

20 yılda onarılacak

Elektrik olmayınca kanalizasyon ve su sistemleri de çökecek. Sanayi ve gıda üretimi duracak. Süper market rafları tamamen boşalacak. Tam  bir kaos yaşanmaya başlanacak. Telefon, GPS sistemleri çalışmayacak. Bir yıl içinde 100 bin insan açlıktan ölecek. Uzmanlara göre bazı ülkelerde elektrik hatlarını tamamen yenilemek gerekecek. Tüm  bunların onarılması 20 yıl kadar sürecek bir yeniden inşa sürecini doğuracak. Dergi, “Bu milyonda bir ihtimalli felaket senaryolarından değil. Gerçek bir tehdit” yorumunu yaptı.

150 YIL ÖNCE DE OLDU

1 Eylül 1859 günü benzer bir güneş fırtınası yaşanmıştı. Gece saat  02:00’de, dünya gündüz gibi aydınlanmış, bu ana tanık olanlar “O kadar aydınlıktı ki gece sokağa çıkıp gazete okumak bile mümkündü” tanımlamasında bulunmuştu. Güneşten gelen anormal manyetik enerji nedeniyle telgraf sistemleri tamamen çökmüştü.

Mayaların takvimi de 2012’de bitiyor

2012’nin dünyanın sonu olacağına dair yüzlerce teori bulunuyor. Gelişmiş matematik ve astronomi bilimleriyle tanınan Maya uygarlığının kullandığı takvimde de 2012 “zamanın sonu” olarak gösteriliyor. Tazolkin adı verilen takvim, 5 bin 126 yıl sürüyor ve sonra da başa dönüyor. Ancak Maya takvimi 21 Aralık 2012 Cuma günü yeni bir çağın başlayacağına işaret etmiyor. Hollywod’un bu kehanetlerden esinlenerek sinemaya uyarladığı “2012” filmi ise 7 Temmuz 2009’da vizyona girecek. ( Vatan )

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme