İnternet Kullanımında Rekor Kırdık

İnternet
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, internet hizmetiyle ilgili, ”2003 yılında 7 milyon olan kullanıcı sayısı bugün 30 milyona ulaştı. Türkiye, internet kullanımında Avrupa’da 7, dünyada 13. ...
EMOJİLE

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, internet hizmetiyle ilgili, ”2003 yılında 7 milyon olan kullanıcı sayısı bugün 30 milyona ulaştı. Türkiye, internet kullanımında Avrupa’da 7, dünyada 13. Sıraya geldi. Bu kadar zamanda bu başarı küçümsenemez ama daha yapacak çok işimiz var” dedi. 
 
Bakan Yıldırım, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampusü Mehmet Akif Ersoy Salonu’nda düzenlenen ”İnternet ve Gençlik” etkinliğinde yaptığı konuşmada, internetin sınır ve zaman farkını ortadan kaldırdığını ve bir yaşam tarzı haline geldiğini vurguladı.

”İnternetin gelişimi bir anlamda küresel barışa da katkı sağlıyor” diyen Yıldırım, gelişmiş ülkelerin, daha az gelişmiş ülkelerden gelen göçü engellemeye çalıştığını, bu durumun bilgi paylaşımını da sınırlandırdığını ancak internetin bu konudaki duvarları kaldırdığını belirtti.

Yıldırım, internetin Türkiye’de Türkiye’deki gelişimi hakkında da bilgi verdi.

İnternetin Türkiye’de 1993 yılında hayata geçtiğini, 1996 yılında yaygınlaştırılması için proje başlatıldığını hatırlatan Yıldırım, ”O yıllarda, dünya hız artırırken, biz Türk Telekom özelleşsin mi özelleşmesin mi tartışmalarıyla zaman geçirdik, gerekli alt yapıyı hazırlayamadık. Biz bu tartışmaları yaparken, gelişmiş ülkeler aldı başını gitti” diye konuştu.

Bakan Yıldırım, gelişmekte geç kalındığı için son 6 yılda önemli atılımlar gerçekleştirdiklerini de belirterek, ”2003 yılında 7 milyon olan kullanıcı sayısı bugün 30 milyona ulaştı. Türkiye internet kullanımında Avrupa’da 7, Dünya’da 13. sıraya geldi. Bu kadar zamanda bu başarı küçümsenemez. Ama daha yapacak çok işimiz var” dedi.

”Bilgi toplumuna ulaşmanın yolu internet” diyen Yıldırım, internetin, ülkenin kalkınmasında, rekabet gücünün artmasında, gelişmesinde önemli rolü olduğunu söyledi.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur