Google Wave Yakında Çıkıyor

İnternet
Google Wave adlı bu sosyal paylaşım ağının büyük özelliği ise karşılıklı olarak metin, fotoğraf ve video gibi paylaşımlarda işbirliği yapmasına imkan vermesi… Google yeni bir sosyal paylaşım ağ...
EMOJİLE

Google Wave adlı bu sosyal paylaşım ağının büyük özelliği ise karşılıklı olarak metin, fotoğraf ve video gibi paylaşımlarda işbirliği yapmasına imkan vermesi…
Google yeni bir sosyal paylaşım ağı geliştirdi. Google Wave adlı bu sosyal paylaşım ağı ise Facebook ve Twitter gibi öncüllerinden farklı olarak kullanıcılarına on-line olarak eş zamanlı olarak işbirliği imkanı sunması. Buna göre Google Wave’de, wave yani dalga adı verilen her bir işlem biriminden oluşuyor. Bu dalga ise eşit sohbet ve doküman birimlerinden teşkil edilmiş. Google Wave kullanıcıları bu paylaşım ağında karşılıklı olarak iletişime geçebiliyor ve zengin text metinleri, fotoğraf, video , harita vb. birçok şeyi paylaşabiliyorlar.
Bununla birlikte her dalga bir paylaşım demek ve her katılımcı bu paylaşıma nerede olursa olsun bir mesaj gönderebiliyor, içeriği düzenleyebiliyor, yeni bir katılımcı ekleyebiliyor. Hatta daha sonra bu paylaşım üzerinde hangi değişikliklerin yapıldığını işlemlerin hepsini yeniden geri sarıp kontrol ederek, kimin neyi ve ne zaman değiştirdiğini görebiliyor.
Canlı bir ağ olan Google Wave‘de, yazdığınız metne diğer kullanıcılar da ek yapabiliyor, yeni bir fotoğraf veya video ekleyebiliyor, yazdıklarınızı kontrol ederek, düzeltiyor.