Facebook’a Rekor Teklif

İnternet
Özbek asıllı Rus oligark Alişer Usmanov’a ait Digital Sky Technologies(DTS) internet yatırım şirketi Facebook’a 300-350 milyon dolarlık yatırım teklifinde bulundu. Usmanov’un sadece ...
EMOJİLE

Özbek asıllı Rus oligark Alişer Usmanov’a ait Digital Sky Technologies(DTS) internet yatırım şirketi Facebook’a 300-350 milyon dolarlık yatırım teklifinde bulundu. Usmanov’un sadece yüzde 2’lik hisse için bu rakamı teklif ettiği kaydediliyor.

Wall Street Journal’ın yaptığı haberde Digital Sky Technologies internet yatırım şirketi Facebook’un hisselerin sermayesini 10 milyar dolar değerinde olduğunu varsayarak, 200 milyon dolarlık öncelikli hissesini satın alma teklifinde bulundu. İki yıl önce Microsoft’un Facebook’a 15 milyar dolar paha biçilmesi ise abartılı rakam olarak nitelendirilmişti.

Gazetenin DST’ye yakın kaynaklarda aldığı bilgiye göre Facebook’ta yapılacak yatırım konuşulmuş, ancak sonuç ile ilgili herhangi bir bilgi verilmedi. DTS’den de görüşmeler ile ilgili yorum yapmayı reddetti.

Alişer Usmanova ait olan DST yatırım şirketi ayrıca Rusya’da yoğun şekilde ziyaret edilen Mail.ru, Odnoklassniki.ru ve Vkontakte.ru sitelerin hisselerinin bir kısmına sahip.