Evde internet

İnternet
Evinizde tüm teknolojik cihazlarınızda hızlı ve kesintisiz internet erişimine sahip olmak istiyorsanız evde internet kampanyalarına göz atabilirsiniz. Bütçe dostu ev interneti en uygun tarifelerden fa...
EMOJİLE

Evinizde tüm teknolojik cihazlarınızda hızlı ve kesintisiz internet erişimine sahip olmak istiyorsanız evde internet kampanyalarına göz atabilirsiniz. Bütçe dostu ev interneti en uygun tarifelerden faydalanmak ve bu tarifler hakkında bilgi sahibi olmak artık çok kolay. Altyapınızın desteklediği duruma göre ADSL veya Fiber olmak üzere iki internet bağlantısından kolaylıkla yararlanabilirsiniz. Eğer oturduğunuz bina Fiber altyapısına sahipse daha hızlı bir internet deneyimi yaşayabilirsiniz. Peki nedir Fiber internet? Fiber internet, internet iletiminin fiber optik kablolar aracılığıyla yapıldığı yüksek hızlı internet kullanımını sağlayan bir teknolojidir. Eğer altyapınız fiber internet kullanımına uygunsa evde internet ile 1000 mbps’e kadar internet hızına sahip olabilirsiniz. Tercih edeceğiniz internet sağlayıcısı bayileri veya müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek eviniz fiber altyapısı destekliyor mu kolaylıkla öğrenebilir ve hızlı bir şekilde evde fiber internet başvurusu yapabilirsiniz.

Eğer internet sağlayıcınızı değiştirmek istiyorsanız eski modeminizi kullanmayı bırakıp yeni operatörün verdiği modeme geçiş yapmanıza gerekebilir. Bu durumun sebebi de, herhangi bir sorunla karşı karşıya kalındığında geçiş yaptığınız operatörün teknik ekibinin uzaktan veya fiziksel olarak müdahale edebilmesine imkan sağlamaktır. Bu sebeple daha kaliteli bir evde internet deneyimi yaşamak için güncel abonesi olduğunuz operatörün modemine sahip olmakta fayda vardır.

Evde İnternet Aboneliği Değiştirmek

Güncel abonesi olduğunuz operatörünüzün sunduğu hizmetten memnun değil misiniz veya artan faturalarınızın karşılığını almadığınızı mı düşünüyorsunuz, siz de hattımı taşımak istiyorum diyorsanız en doğru yerdesiniz. Birçok operatörün yeni kullanıcılara ve hattını taşımak isteyenlere özel sunduğu sayısız kampanyası bulunmaktadır. Eğer siz de bu kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmak ve faydalanmak istiyorsanız evde internet aboneliğinizi taşımayı düşündüğünüz sağlayıcının bayisine gidebilir, müşteri hizmetleri ile sesli görüşme sağlayabilir veya online bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca farklı bir operatörden yeni hat sahibi olurken faturaya ek cihaz kampanyalarına da göz atmakta fayda var. Başta en güçlü donanıma sahip telefonlardan biri olan iPhone 14 ve diğer birçok model telefonu faturanıza ek bir şekilde yeni operatörünüzden satın  alabilirsiniz.

Hem internet aboneliği hem de numara taşıma süreci aslında oldukça kolay ve hızlı işleyen bir süreçtir. Başka bir operatöre hat taşıma başvurusu yapmak için üç yol bulunmaktadır. Hattınızı taşımayı düşündüğünüz operatörün kendinize en yakın bayisine gidebilir, müşteri temsilcisi ile sesli bir şekilde konuşabilir veya en kolay olan online başvuru yöntemini tercih edebilirsiniz. Eğer bu işlemleri fiziksel olarak bayiye giderek başvurunuzu yapmak istiyorsanız tc kimlik kartınızı ve kendinize ait geçmiş bir faturanızı yanınızda bulundurarak bu süreci daha da hızlandırabilirsiniz. Numaranız taşınma sürecindeyken herhangi bir mağduriyet yaşamadan hattınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Eski operatörünüzden yeni operatörünüze geçişin kaç gün süreceğini merak ediyorsanız, hat taşıma işlemleri yasal olarak maksimum 4 gün sürmektedir.