Bayrampaşa Bilime Doyuyor

İnternet
Laboratuarları, uzman öğretmenleri ve her türlü teknik malzeme ile genç beyinleri Matematik ve Bilim olimpiyatlarına hazırlayan Bilim Merkezi aynı zamanda geleceğin mucitlerini yetiştiriyor. İlköğreti...
EMOJİLE

Laboratuarları, uzman öğretmenleri ve her türlü teknik malzeme ile genç beyinleri Matematik ve Bilim olimpiyatlarına hazırlayan Bilim Merkezi aynı zamanda geleceğin mucitlerini yetiştiriyor.

İlköğretim ve ortaöğretim okullarında eğitim gören öğrenciler arasından tespit edilen 600 yetenekli genç, Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezinde hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Matematik, Fen, Kimya ve Biyoloji branşlarında, insanlığa fayda sağlayacak pek çok fikir üreten gençler, gün boyu laboratuarlarda deney yaparak bu fikirleri proje haline getirmeye çalışıyorlar. Bir bilim adamı edasıyla  bıkmadan, usanmadan deneyler yapan, en doğruyu bulabilmek için büyük bir dikkat ve heyecan içerisinde çalışan gençler bilimin derin dünyasında adeta kendilerini kaybediyorlar.

 Bilim Merkezi öğrencileri, Ulusal ve uluslar arası düzeyde gerçekleştirilen Matematik ve Bilim olimpiyatlarına katılmayı hedefliyorlar. Tasarladıkları iddialı projeleri için; İguanasından tavşanına..faresinden pirhana balığına kadar inceleme ve yüzlerce deney yapıyorlar.  Bayrampaşalı öğrenciler bilimin ana taşlarını oluşturan fiziğin, kimyanın, fenin ,matematiğin problemlerini sadece duyarak değil;dokunarak, deneyler yaparak,görerek,yaşayarak çözüyorlar,öğreniyorlar….

 Eskiden öğrencilerin okul biter bitmez zamanlarını farklı yerlerde harcadıklarını belirten Başkan Bürge ‘’Öğrencilerimiz,artık büyük bir keyifle bilim merkezinde deneyler yapıyor, hiç görmedikleri hayvan türlerini görüp tanıyor, inceliyorlar..Aynı  zamanda 5500 kitabın bulunduğu kütüphanede farklı bilgilere ulaşarak genel kültürlerine de katkıda bulunuyorlar..Körlerin hayatlarını çok kolaylaştıracak,Boğaz Köprüsünü turistik açıdan canlandıracak çok önemli projeler üzerinde çalışıyorlar.. Ve bu projelerle inanılmaz fikirler üreterek bilim olimpiyatlarına girmek için gün sayıyorlar. İnanıyorum ki bu projelerle hak ettikleri ödülleri de alacaklar..Ben öğrencilerime güveniyorum ve onlarla gurur duyuyorum’’…dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme