‘Ayna ayna söyle bana’

İnternet
Kararsız kadınlar akıllı aynadan satın alacakları ruja ve kıyafetlere göre karar veriyor… Şimdilik mağazalarda kullanılacak akıllı aynalar kararsız kadınların makyaj malzemeleri seçerken işini k...
EMOJİLE

Kararsız kadınlar akıllı aynadan satın alacakları ruja ve kıyafetlere göre karar veriyor… Şimdilik mağazalarda kullanılacak akıllı aynalar kararsız kadınların makyaj malzemeleri seçerken işini kolaylaştırıyor. Mağazaları ziyaret eden kadınların hızlı karar vermesi mağaza içindeki süreçleri kolaylaştırıyor. Akıllı aynalar maliyetleri dolayısıyla kozmetik firmalarının ya da büyük departman mağazaların ilgisini çekiyor. Fotoğraf makinelerinde bulunan yüz tanıma teknolojisinin bir benzerini kullanan akıllı aynalar makyaj malzemelerinin kullanılmadan sonucun görülmesini sağlıyor.

GİYMEDEN DENE
Evlere girmek için henüz oldukça yüksek fiyatlara satılan sistemleri öncelikli olarak mağazalarda kullanılacak. Alman Metro şirketi geleceğin mağaza örnekleri arasında gösterdiği tasarımlarda akıllı aynaları kullanarak kıyafet değiştirme sürecini kısaltıyor. Elbisenin üzerindeki minik çip okutulduğu anda akıllı aynanın karşısındaki müşteri kıyafeti üstünde görüyor.

EVLER İÇİN PAHALI
Böylece defalarca deneyip çıkarma süreci kısalıyor. Hem küçük mağazalarda kıyafet odası için alan harcanmıyor, hem de müşterilerin karar süreci kısalıyor. Müşteriler ürünün stok ve beden durumunu da aynadan takip edebiliyor. Mağazacılığı değiştirecek bu teknoloji yakında internet siteleri tarafından da kullanılacak. Böylece evden çıkmadan alış veriş yapılabilecek.

Şık tasarım ve ihtiyaç kadınların tercih nedeni
Kadınlar teknolojik cihazları şık bir aksesuar gibi taşımayı seviyor. Ancak erkekler gibi duygusal davranıp ihtiyacı olmasa da satın almıyor. Erkekler telefon ve bilgisayarı bir statü sembolü olarak görüp işlevi için kullanıyor gibi görünse de çoğu zaman gerçeği yansıtmıyor. Kadınlar teknolojik ürünlerle duygusal bağ kurmak yerine ihtiyaca göre karar veriyor. Ancak ürünlerin yetenekleri ve tasarımı arasında karar vermek gerektiğinde şıklık ön plana çıkıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme