Aya İlk Adım Artık İnternette!

İnternet
Aya insanoğlunun ilk adım atışının 40. yılı kutlamaları çerçevesinde, internet kullanıcıları, 20 Temmuz 1969′da Neil Armstrong ve Edwin Buzz Aldrin‘in ay toprağına ayak basmalarını sağlaya...
EMOJİLE

Aya insanoğlunun ilk adım atışının 40. yılı kutlamaları çerçevesinde, internet kullanıcıları, 20 Temmuz 1969′da Neil Armstrong ve Edwin Buzz Aldrin‘in ay toprağına ayak basmalarını sağlayan Apollo 11 seyahatini sanal ortamda yaşayabilecekler.

"wechoosethemoon.org" internet sitesinde yayınlanmaya başlayacak sanal seyahat, 1969’da televizyonda izlenenden çok daha fazlasını internet kullanıcılarına sunacak.

Projenin sorumlularından Tom McNaught, 4 günlük ay seyahatinin bu sanal canlandırmayla dakika dakika izlenebileceğini belirterek, ”Hedefimiz, bu mirası genç nesillerle paylaşmak ve 1969’daki keşfin önemini gençlerin anlayabilmesi için interaktif bir arayüz oluşturmak” diye konuştu.

Ay seyahati sırasında Houston’daki kontrol merkezi ile astronotlar arasındaki efsanevi konuşmalar da bu internet sitesinin yanı sıra popüler mikro-blog sitesi Tweeter‘dan yayınlanacak.

"wechoosethemoon.org" sitesinde NASA‘nın kayıtları, görüntüler, fotoğraflar ve sesler gerçekçi bir canlandırma yaratabilmek için kullanılacak. Ayrıca internet kullanıcıları, elektronik postayla uzay modülünün ay yüzeyine iniş anında uyarılacak.

Site bir yıl süreyle açık kalacak.