İnternet

15 bin Twitter hesabını ele geçirdi

Hacker ele geçirdiği bilgileri Zippyshare üzerinden paylaştı. Neyse ki bu bilgier arasında hiçbir hesabın parolası yoktu. Yine de bu, Twitter hesabınıza erişebilen ve çok da güvenilir olmayan üçüncü parti uygulamaları..

15 bin Twitter hesabını ele geçirdi

Hacker ele geçirdiği bilgileri Zippyshare üzerinden paylaştı. Neyse ki bu bilgier arasında hiçbir hesabın parolası yoktu. Yine de bu, Twitter hesabınıza erişebilen ve çok da güvenilir olmayan üçüncü parti uygulamaları engellemeniz için iyi bir fırsat.

Kendine Mauritania Attacker diyen siber korsan, 15 bin hesabın bilgilerini yayınladıktan sonra istediği dikkati çekti ve Hindistanlı Techworm sitesi onunla röportaj yaptı. Hacker röportajda Twitter’ın tüm veritabanına girdiğini iddia etti.

Mauritania Attacker’ın bu hesap bilgilerini gerçekten Twitter veritabanından alıp almadığı şu an malum; belki de Twitter hesaplarıyla bağlantılı olan bir üçüncü parti uygulamayı hacklemiştir. Ancak ikinci seçenek daha yakın gibi çünkü eğer veritabanına erişebilseydi parolalara da sahip olurdu.

Surrey Üniversitesi’nden güvenlik uzmanı Alan Woodward, kullanıcılara parolalarını sık sık değiştirmelerini ya da iki adımlı doğrulama sistemini kullanmaya başlamalarını tavsiye etti.

Mauritania Attacker isimli hacker bir süredir faaliyet gösteriyor ve kendini aşırı olmayan İslamist hacker olarak tanımlıyor. Bu arada Twitter konuyla ilgili incelemelerde bulunduklarını açıkladı.

Vatan

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL