Seçkinlik; İnovasyon; Sıradışılık ve Üstün Zekâlılık Üzerine Uluslararası Yeterlilik İnşası Konferansı

İcat İnovasyon
Uluslararası Eğitim İnovasyon Merkezi (ICIE) üstün yetenekli ve üstün zekâlıların eğitiminin dünya çapında yayılması ve güçlendirilmesinde birçok role sahiptir. ICIE toplumlar, sivil toplum kuruluşlar...
EMOJİLE

Uluslararası Eğitim İnovasyon Merkezi (ICIE) üstün yetenekli ve üstün zekâlıların eğitiminin dünya çapında yayılması ve güçlendirilmesinde birçok role sahiptir. ICIE toplumlar, sivil toplum kuruluşları, eğitim yöneticileri, üniversiteler, araştırma görevlileri, öğretmen ve ailelerle işbirliği yaparak her bireyi öz-yönetime sahip, sorumlu ve yaşam boyu öğrenen bir birey olma yönünde güçlendirir, paylaşım ve network alanında daha küresel ve kültürlerarası bir istişare ortamı sunar. ICIE tüm öğrencilerin ve öğretmenlerin geleceğin üretken liderleri ve dünya vatandaşları olarak geliştirilmesi adına kendini adamış bir kurumdur. Bu çalışmada bize eşlik etmeye sizleri davet ediyoruz.

“Seçkinlik; İnovasyon; Sıradışılık ve Üstün Zekâlılık Üzerine Uluslararası Yeterlilik İnşası Konferansı” isimli bu çalışma ICIE’nin yeni bir oluşumudur. Konferans 24-27 Aralık 2017 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecektir. Bu konferans TÜZDER (Tüm Üstün Zekâlılar Derneği), ICIE (Uluslararası Eğitim İnovasyon Merkezi) ve ACIE (Al-Qasımi Eğitim İnovasyon Merkezi) işbirliği çerçevesinde organize edilmektedir. Konferans sizlere 8 ana konuşma ve 23 farklı atölyelerden 5 atölye eğitimine katılma fırsatı sunmaktadır. (10 atölye Arapça, 8 atölye İngilizce ve 5 atölye Türkçe dillerinde olacaktır.) Ayrıca konferans, sunumlar için 30 adet ara, büyük çapta görseller ve bilimsel buluşmalar sunacaktır. 

Ana konuşmaları yapacak konuşmacılar listesi;

1- Joseph RENZULLI – Üstünlerin Eğitiminde Yansımalar

2- Yoram HARPAZ

a-) Düşünen Bir Toplumda Öğrenme ve Öğretme 

b-) Öğrenci Zihinlerinin Geliştirilmesi

3- Todd LUPART – Kültürlerarası Sıradışılık

4- Sylvie TORDJMAN – Üstün Zekâlılar ve Sosyo-Duygusal-Psikolojik Problemler

5- Korado KORLEVIC – Kâşifler Kulübü Okulu

6- Çiğdem Nilüfer UMAR – Türkiye’de; Erken Çocukluk Döneminde Üstünlük, Yetenek ve Sıradışılık

7- Taisir Suphi YAMIN – Üstün Zekâlıların Eğitiminde Durağanlık, Dogmatizm ve Değişen Paradigmalar

8- Trevor J. Tebbs – Yüksek Potansiyelli ve Kreatif Gençliğin Kırılganlığı

Bu konferansa katılarak “Seçkinlik; İnovasyon; Sıradışılık ve Üstün Zekâlılık” alanında gelişiminize güçlü bir şekilde katkı sağlayabilirsiniz. Önceki konferanslarımızda da olduğu gibi, dünyanın farklı noktalarından gelen meslektaşlarınızla buluşma şansı yakalayabilirsiniz. Bu çalışma alanı ile ilgili en son gelişmeleri yakından takip ederek fikir sahibi olabilir ve uluslararası uzmanlarla fikir alışverişi yapabilirsiniz. 

Detaylar ve/veya kayıt için bizimle iletişime aşağıdaki kanalları kullanarak geçebilirsiniz:

http://form.tuzder.org/view.php?id=39944

İrtibat: 0553 583 61 62

Fiyat Bilgisi;

3 Gece konaklama (herşey dahil) + Konferans + Workshop + Materyal fiyatı:

Single room: 315 Euro (tek kişi)

Double room: 420 Euro (iki kişi)

Konaklama ve yemek hariç dışarıdan katılım fiyatı:

Her gün için : 50 euro 

( Konferans + Workshop + Materyal Dahildir.)

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme