İçindeki ‘Ölü’ Değilse Sinyal Veren Tabut

İcat İnovasyon
Yozgat Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda tanıtılan klimalı, hayat sensörlü tabut ziyaretçilerin dikkatini çekiyor. İçindeki ‘ölü’ değilse sinyal veren tabut, bu özelliği sayesinde yenid...
EMOJİLE

Yozgat Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda tanıtılan klimalı, hayat sensörlü tabut ziyaretçilerin dikkatini çekiyor. İçindeki ‘ölü’ değilse sinyal veren tabut, bu özelliği sayesinde yeniden hayata dönüşte kurtarıcı olabiliyor.

Kayseri Cenaze Araçları Şirketi sahibi Yahya Akdağ, Yozgat Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda klimalı, no frost özellikli, hayat sensörlü tabutlar ile cenaze yıkama araçları ve kabinleri tanıttı. Klimalı tabutların dikkat çektiğini belirten Akdağ, 700 ile 2 bin lira arasında değişen klimalı tabutların cenazenin bozulmasını önlediği gibi, vefat eden yakınının son gününü evinde geçirmesini isteyenler için de büyük kolaylık sağladığını söyledi.

No frost özelliği bulunan tabutlarda ayrıca hayat sensörü uygulaması başlattıklarını söyleyen Akdağ, kapağı açık unutulunca sinyal veren tabutun aynı zamanda öldüğü sanılıp tabuta konulanlar için de hayata dönüş sinyali olabileceğini belirtti. Akdağ, "Şeker komasına giren insan öldü zannediliyor, tabuta konuluyor ama 8 saat sonra hayata dönüyor. Bu sensör hayata dönüşte, öldüğü sanılan cenazenin hayat belirtilerini duyurma adına önemli bir işaret görevini yerine getiriyor"dedi.

Habertürk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme