Google’a Yasak!

İcat İnovasyon
Google’ın sokak seviyesinde çekilen fotoğraflarla Google Haritalar servisi üzerinden hizmet veren Street View uygulaması, Yunanistan’da kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyde durdurul...
EMOJİLE

Google’ın sokak seviyesinde çekilen fotoğraflarla Google Haritalar servisi üzerinden hizmet veren Street View uygulaması, Yunanistan’da kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyde durduruldu. Yunanlı denetçilerin verdiği raporda, Google’ın bu tip fotoğrafları çekebilmesi için ek izinler alması gerektiği ifade edildi.

Yunanistan Veri Koruma Otoritesi DPA, Google tarafından verilen yüzlerin ve araçların plaka numaralarının tamamen gizleneceği taahhütüne rağmen bu kararı aldığını açıkladı.

Google’ın Sokak Görünümü (Street View) servisi, firmanın çevrimiçi harita servisi Google Haritalar üzerinde bulunuyor. Sokak Görünümü sayesinde kullanıcılar harita üzerindeki noktaların geniş açılı  özel kameralar tarafından çekilmiş panaromik fotoğraflarıyla gezebiliyorlar.

Google’ın Sokak Görünümü Arabası adını verdiği otomobilleri şehir içine göndererek elde ettiği görüntüler, daha önce İngiltere’de problem yaratmış ve yerel halk otomobilin bir köye girişini engellemişti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme