İcat İnovasyon

Candy Crush oyunu çalıntı mı?

2010 yılında CandySwipe adıyla benzer bir oyun piyasaya süren Albert Ransom, King’in oyununu kopyaladığını sayfalarca döküman hazırlayarak ispat etmeye çalışıyor. 2012 yılında CandySwipe ismini tescil etmek için başvuru yaptığını da..

Candy Crush oyunu çalıntı mı?

2010 yılında CandySwipe adıyla benzer bir oyun piyasaya süren Albert Ransom, King’in oyununu kopyaladığını sayfalarca döküman hazırlayarak ispat etmeye çalışıyor.

2012 yılında CandySwipe ismini tescil etmek için başvuru yaptığını da belirten Ransom, King’in Candy ismini tescil ettirmesi sonrasında kendisi ile irtibata geçerek başvurusunu geri çekmesini istediğini ve bunun adil olmadığını sözlerine ekliyor. İddialara göre King, 2004 yılında tescillenmiş Candy Crusher oyununu satın alarak elini güçlendirdi.

Uzmanabi.com’da yer alan habere göre, Ransom’un vefat eden annesinin anısına hazırladığı CandySwipe, uzun süredir oyunculardan olumlu eleştiriler alıyor ve Candy Crush gibi zorlayıcı oyun içi satın alma stratejisi de gütmüyor. 

Ransom oyunu için King ile mücadele etmek istese de buna gücünün yetmeyeceğini belirtiyor ve son kararı oyunseverlere bırakıyor. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL