AMD’nin Ekonomik Bombası!

İcat İnovasyon
Intel ve AMD’nin karşı karşıya geldiği yeni alan sizlerin de bildiği gibi GPU’ları ve işlemcileri bir araya toplayan çipler. Intel, Sandy Bridge’le piyasaya çıkarken AMD, E-serisi il...
EMOJİLE

Intel ve AMD’nin karşı karşıya geldiği yeni alan sizlerin de bildiği gibi GPU’ları ve işlemcileri bir araya toplayan çipler. Intel, Sandy Bridge’le piyasaya çıkarken AMD, E-serisi ile kullanıcıların karşısına çıktı. Sandy Bridge’deki bazı hatalardan ve AMD’nin çiplerindeki GPU performansının daha iyi olmasından dolayı, AMD şimdilik bu yarışı önde götürüyor gibi görünüyor.

Yarışta daha da ileriye gitmek isteyen AMD yeni çipleri Llano’nun da tedarikçilere dağıtılmaya başlandığını bir basın açıklamasıyla bildirdi. Llano piyasada A serisi ve E2 serisi olarak bilinecek.

E2 serisi bir önceki E serisinden tahmin edildiği gibi daha üstün. E2 serisi 32 nm üzerine inşa edilmişken öncek E2 serisi 40nm üzerine inşa edilmi durumdai. Bu da E2’lerin elektrik gücüne karşı daha iyi performans sağlayacağını gösteriyor. Bunun dışında GPU olarak E2 serisi çok daha güçlü, E serisinde 80 Radeon çekirdeği bulunuyorken bu sayı E2 serisinde 160 ve 400 Radeon çekirdeği olarak değişecek.

E2 serisi dizüstü piyasasında adını duyurmaya hazırlanırken, AMD yeni serisinin kendisini asıl olarak ekonomik masaüstü bilgisayarlarında göstereceğini düşünüyor. İkinci çeyrek içinde hazır olması beklenen ürünlerin üçüncü çeyrekte ticari ürün olarak piyasada olması bekleniyor.

    chip.com.tr

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme