Yazılım Test Standartları Belirleniyor

Araştırma
Ülkemizde ikincisi düzenlenen Test İstanbul toplantısında yazılım şirketlerinin programları test etme standartları belirlendi. IT Software Quality sertifkası hakkında bilgi verilen toplantının anaspon...
EMOJİLE

Ülkemizde ikincisi düzenlenen Test İstanbul toplantısında yazılım şirketlerinin programları test etme standartları belirlendi. IT Software Quality sertifkası hakkında bilgi verilen toplantının anasponsoru ise Turkcell’di.

Turkcell teknoloji olarak bu sertifika programın büyük yatırım yapan şirket toplantı sırasında, yazılım dünyasının geleceğini belirledi.

Toplantı sırasında bir konuşma yapan Turkcell Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Çağatay Şahin şirket olarak bu standartları belirleyen kişiler ve firmalarla uzun süredir çalıştıklarını çok yakında dünyanın bu konuda yeni gelişmelere şahit olacağını belirtti.

Önümüzdeki yıllarda tüm dünyadaki yazılım test çalışmaları için bu standartların geleceğini belirtten Şahin, Turkell bu kurula üye olan ilk ve Türk şirketi olduğunu da açıkladı.

Çağatay Şahin ile Turkcell Teknoloji ve IT Software Quality sertifakası hakkında yaptığımız özel röportajda  firmanın yazılım sektöründeki yatırımlarını görebilirsiniz.

ShiftDelete.Net