Sony ve Hacker’lar Masaya Oturdu

Araştırma
Sony ve Playstation 3’ün kırılmasında rol oynayan hacker’lar arasında amansız bir hukuk savaşı sürüyordu. Ancak 31 Mart günü itibariyle iki taraf da mahkemenin kesin kararıyla anlaşmaya ot...
EMOJİLE

Sony ve Playstation 3’ün kırılmasında rol oynayan hacker’lar arasında amansız bir hukuk savaşı sürüyordu. Ancak 31 Mart günü itibariyle iki taraf da mahkemenin kesin kararıyla anlaşmaya oturdu.

Sony’nin resmi blog’unda yazılanlara göre, iki taraf da bu davanın bu şekilde çözümlenmesinden dolayı tatmin olmuş durumda, Sony America’dan Riley Russel "Sony bu davayı geride bıraktığı için mutlu, bu davayı açmamızın nedeni kendi mülkümüzü ve tüketicilerimizin mülkünü korumaktı. Bu anlaşmanın ve mahkeme kararının bu amacı karşıladığını düşünüyoruz" dedi.

Sony’nin 1 numaralı belalısı olan hacker Hotz da bir açıklama yaparak, istediği şeyin sorun çıkartmak ve korsanın işini kolaylaştırmak olmadığını; davayı arkasında bıraktığı için mutlu olduğunu söyledi.

Anlaşmanın detayları tam olarak açıklanmasa da, Hotz’un bundan böyle PS3’ü hack’lemek için daha fazla çalışmayacağını tahmin etmek güç değil…

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme