iPad Binlerce Kişiyi İşsiz Bıraktı

Araştırma
Tarihin her döneminde teknolojik gelişmelere direnmeye çalışan ve karşı çıkan insanlar olmuştur. Teknolojinin artık hayatımızın bir parçası olduğu bu dönemde bu tip insanların artık kalmadığını düşünü...
EMOJİLE

Tarihin her döneminde teknolojik gelişmelere direnmeye çalışan ve karşı çıkan insanlar olmuştur.

Teknolojinin artık hayatımızın bir parçası olduğu bu dönemde bu tip insanların artık kalmadığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

Buna en güncel örnek ABD’de yaşandı. ABD’nin Illinois eyaleti temsilcilerinden Jesse Jackson Jr. Kongrede yaptığı konuşmada, ülkede yaşanan işsizlik sorununun sebebinin Apple iPad olduğunu iddia etti.

Tabletler Ne İşe Yarar?

iPad sayesinde artık herkesin dergi, gazete ve kitapları internetten indirip, bu cihaz üzerinden okuduğunu söyleyen Jackson, bu yüzden ülkede binlerce kütüphanecinin, kitapçının ve yayınevi çalışanının işsiz kaldığını belirtti.

Steve Jobs ve Çinliler

iPad yüzünden binlerce Amerikalının işsiz kaldığını iddia eden Jackson, bu işten sadece Steve Jobs ve Çinlilerin kârlı çıktığını söyledi.

iPad’lerin Çin’de üretildiğinin altını çizen Jackson, Çin’in ABD’nin en önemli değerlerinden biri olan düşünce özgürlüğünden faydalanarak bunu kâra çevirdiğini söyledi.

İngilizce bilen okurlarımız Jesse Jackson Jr.’ın yaptığı bu garip konuşmanın tamamını aşağıdan izleyebilirler.

 shiftdelete.net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme