Firefox’un rüyası çabuk bitti

Araştırma
Mozilla, birkaç sene önce ortaya çıkardığı Firefox’u iOS’a getirme planını, henüz başlamadan sonlandırmak zorunda kaldı.   Firefox’un iPhone ve iPad’e gelemeyecek olmasını...
EMOJİLE

Mozilla, birkaç sene önce ortaya çıkardığı Firefox’u iOS’a getirme planını, henüz başlamadan sonlandırmak zorunda kaldı.
 
Firefox’un iPhone ve iPad’e gelemeyecek olmasının nedeni, Apple’ın üçüncü partilere kendi derleyicilerini ve yorumlayıcılarını kullanmalarına izin vermemesi. Dolayısıyla iOS’daki tüm tarayıcıların Safari gibi entegre WebKit’i kullanması gerekiyor. iOS kullanıcılarını Firefox’dan tamamen mahrum etmek istemeyen Mozilla da bu yüzden Firefox Home’u geliştirmişti. Firefox Home, etkin sekmelerinizi ve yer imlerinizi Firefox’un masaüstü sürümüyle eşitleyebiliyor.
 
Ancak Mozilla, son blog gönderisinde kaynaklarını farklı yönlere aktaracağını, bunun nedeninin ise Firefox Home’un App Store’dan kaldırılması olduğunu söyledi. Ancak Mozilla, iOS’u tamamen bırakmayacağını da şu sözlerle onayladı: "iOS kullanıcıları için en iyi deneyimleri sunmak için araştırmalarımıza devam edeceğiz." Mozilla, geliştiriciler için kaynak kodunu GitHub’da kullanıma açıyor.
 
iOS’da Firefox yer imlerinizi eşitlemek için farklı yollar da bulunuyor. Bunun için örneğin Firefox Sync’i destekleyen Apollo Browser veya iCab Mobile’ı kullanmanız mümkün.

chip online

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme