Firefox mu, Chrome mu?

Araştırma
Aynı gün içersinde, iki dev tarayıcının Android sürümlerinde büyük hareketlenme yaşandı. Bir yanda Chrome Beta olmaktan kurtuldu, diğer yandan Firefox, büyük bir güncelleme yaşadı. İşte bu iki gelişme...
EMOJİLE

Aynı gün içersinde, iki dev tarayıcının Android sürümlerinde büyük hareketlenme yaşandı. Bir yanda Chrome Beta olmaktan kurtuldu, diğer yandan Firefox, büyük bir güncelleme yaşadı. İşte bu iki gelişme, Android tarayıcılarında başlayan yeni bir savaşa hazır olmamız gerektiğini gösteriyor: Firefox, Chrome’a karşı…
 
Mozilla, Android’deki Firefox uygulamasını hemen hemen baştan aşağı gözden geçirerek yenileyen güncellemesini yayınladı.
 
Yeni Firefox uygulamasının ilk dikkat çeken yanı, sahip olduğu inanılmaz hız. Firefox mühendislik direktörü Johnathan Nightingale, her şeyin çok akıcı bir biçimde çalıştığı söylüyor ve ekliyor: "bu uygulama ile bir bilgisayardaki tarayıcıda yaptığınız hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz." Diğer bir yenilik ise Firefox Sync ile yer imlerinizi, geçmişinizi ve parolalarını masaüstü Firefox ile eşitleyebilmeniz.
 
Firefox’un Android uygulaması, artık Flash’ı da destekliyor. Flash animasyonlarını dokunarak etkinleştirmeniz mümkün oluyor. Tarayıcı, HTML5’i de destekliyor ve geliştiricilere zengin web uygulamaları yazma şansı tanıyor.
 
Bizce yeni Firefox, Android’de ona bir kez daha şans vermenize değecek kadar iyi. Firefox’u Android cihazınızda buradan yükleyebilirsiniz.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme