Sultangazi’den ‘Canım Ailem’ projesi

İliskiler
Sultangazi Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla yürüttüğü projelere bir yenisini daha ekledi.  Toplumumuzun temeli olan “Aile” değerlerinin önemini ortaya koymak amacıyla &ldq...
EMOJİLE

Sultangazi Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla yürüttüğü projelere bir yenisini daha ekledi.  Toplumumuzun temeli olan “Aile” değerlerinin önemini ortaya koymak amacıyla “Canım Ailem” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında eşler arasında iletişiminin güçlendirilmesi ve ebeveyn-çocuk ilişkileri hedef alınıyor.

Sultangazi Belediyesi, sosyal sorumluluk projelerinden “Canım Ailem”i uygulamaya devam ediyor. Proje ile toplumumuzun temeli olan “ Aile “ değerlerinin önemini ortaya koymak amaçlanıyor. 

Proje kapsamında hedef alınan ailelerde eşler arası ilişkilerde sağlıklı bir süreci oluşturmak ve devamlılığını sağlamak amaçlı danışmanlık hizmeti veriliyor. Proje kapsamında ayrıca ebeveyn ve çocuklar arasında sağlıklı bir diyalog oluşturulmasına yardımcı olmaya çalışılıyor.

“Canım Ailem” ile belirlenen ailelerle önce sosyal hizmet uzmanlarıyla ön görüşmeler yapılıyor. Her akşam psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve belediyeden bir yetkili ile aile ziyaretleri gerçekleştiriliyor.
Bu ziyaretlerde ailelere yönelik terapi programları uygulanırken, çeşitli kitaplar ve aile fertlerinin birlikte zaman geçirebileceği oyun grupları takdim ediliyor.

Turistik ve kültürel yerlere geziler düzenlenerek  aile içi dinamiklerin güçlendirilmesinin yanında farklı ailelerin bir arada aynı ortamda bulunması sağlanıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi