Oyuncakla Gelen Bir Tebessüm

İliskiler
Haber: Hüseyin Güneş Karabük Kent Konseyi "Oyuncak Kardeşliği Projesi"yle her çocuğun oynadığı ve sevdiği oyuncaklardan en az birisini kendi isteği ile “oyuncağı olmayan tanımadığı, bi...
EMOJİLE

Haber: Hüseyin Güneş

Karabük Kent Konseyi "Oyuncak Kardeşliği Projesi"yle her çocuğun oynadığı ve sevdiği oyuncaklardan en az birisini kendi isteği ile “oyuncağı olmayan tanımadığı, bilmediği çocuklara” hediye etmesi ve onlarla paylaşmasını öncülük etmeyi hedefliyor.

Proje önceliği evlerde fazlalık olarak atıl durumda duran fakat kullanılabilir olan veya küçük tamiratlarla yeniden işlevsellik kazandırılabilecek durumdaki oyuncakların toplanması ve bu toplanan oyuncakların özellikle kırsal kesimde yaşayan çocuklara ulaştırılması amaçlıyor.

Proje kapsamında Karabük’te toplanacak oyuncakların da içinde yer aldığı bir “oyuncak evi” yapılacak. Oyuncak evi aynı zamanda "Oyuncak Müzesi" olarak kullanıcaktır.

Oyuncak Kardeşliği Projesi, çocuklar arasında sevgi köprüsü olmayı, çocukların yardımlaşma ve paylaşma duyguları ve sosyal sorumluk duygusunun geliştireceği, ihtiyaç sahibi çocukların birçok oyuncağa kavuşacağı, aileler çoğu zaman şikâyetçi oldukları evlerindeki oyuncak kalabalığından kurtulacağı ve Karabük’te ‘Oyuncak Müzesi’ olarak ta kullanılabilecek bir oyuncak evi kazandırılması hedefliyor.

Fazla oyuncaklarınızı veya paylaşmak istediğiniz oyuncakları Karabük Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’ne, Karabük Kent Konseyi’ne, Karabük’te bulunan okul müdürlüklerine, eczanelere ya da Karabük ONEL Alış Veriş Merkezi’ne ulaştırabilirsiniz.

Proje hakkında ayrıntılı bilgi için http://kentkonseyi.karabuk.bel.tr adresini ziyaret edebilirsiniz…

on5yirmi5.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi