İlişkiler neden yıpranır?

İliskiler
Pek çoğumuz mutlu bir ilişki yaşarız. Fakat, zamanla ilişkimiz yıpranabilir. Uzmanlar ilişkileri yıpratan ve zora sokan konuları incelediler. Ortaya bazı gerçekler çıktı. İşte, ilişkiyi yıpratan hatal...
EMOJİLE

Pek çoğumuz mutlu bir ilişki yaşarız. Fakat, zamanla ilişkimiz yıpranabilir. Uzmanlar ilişkileri yıpratan ve zora sokan konuları incelediler. Ortaya bazı gerçekler çıktı. İşte, ilişkiyi yıpratan hatalar ;

HATA1

Birlikte bir şeyleri paylaşmak ve yanınızda ki kişiyi sevmek için o kişiyi değiştirmenizi gerektirmiyor. Önemli olan yanınızda ki kişiyi olduğu gibi kabullenip, sevmektir. Yanınızda ki kişiyi sürekli olarak değiştirmeye çalışmak hem sizi hem de ilişkiyi yorar. Bu nedenle ya olduğu gibi kabul edin ya da uzaklaşın. İlişkilerde yapılan en büyük hata yanınızda ki kişiyi değiştirmeye çalışmaktır.

HATA2

Kıskançlık ve yaşanılan krizler ilişki hatalarının en yıkıcı olanıdır. Kıskançlık, genelde güven problemi ile başlar daha sonra hayatı zehir edebilir. Aklınıza gelen konuları kafanızda büyütüp sonraları çok farklı şekillerde davranmaya başlayabilirsiniz. Bu nedenle önlem alın ve eşinizle mutlaka konuşun. İlişkinize yalan sokmayın.

HATA3

Uzun süren ilişkilerin en büyük sorunu monotonluktur. Monotonluk nedeni ile romantizmden uzaklaşılır ve ilişki zora girer. Bu nedenle partneriniz ile birlikte orijinal şeyler yapın. Akşamları mum ışında yemekler, çiçekler, tatil planları bunlardan bazılarıdır. Farklı ve geniş bir arkadaş çevresi çok önemlidir. Sık sık yapılan ziyaretler ile canlanın.

HATA4

Bir arada olmanın başlıca kuralı tartışabilmek ve kavga edebilmektir. Kavgalarda önemli olan konu hep ben haklıyım yerine sorunu çözümleyebilmektir. Kırıcı ve uzun süren kavgalar yerine sorunlarınızı çözüme götürün. Genelde eşler, birbirlerine kızdıklarında yanlarında ki insanı görmezden gelerek, konuşmayı bırakıyorlar. Bu ciddi iletişim sorunları yaratır ve ilişkide yapılan en büyük hatalardandır.

MUTLU

Özel alanlara saygı duymak, ilişkinin güçlenmesini sağlar. Bırakın her ikinizde kendi arkadaşlarına vakit ayırsın.  Bu hem sosyalleştirirken hem de paylaşımın artmasını sağlar. Bu arada birbirinizi özlediğiniz zamanlar yaratır. İlişkide monotonluktan ve sıkıcılıktan kurtulmak için özel alana saygı çok önemlidir.