Bakanlıktan “evlilik eğitimi”

İliskiler
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 21 bin kişiye aile eğitimi ve 43 bin 800 kişiye de evlilik öncesi eğitimi verdi.  Bakanlığın aile ve topluma yönelik yürüttüğü hizmetler çerçevesinde, ailele...
EMOJİLE

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 21 bin kişiye aile eğitimi ve 43 bin 800 kişiye de evlilik öncesi eğitimi verdi.

 Bakanlığın aile ve topluma yönelik yürüttüğü hizmetler çerçevesinde, ailelerin bilgi ve eğitim açıklarını kapatarak, yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla geniş kapsamlı “aile eğitim programı” oluşturuldu. 193 formatör ve bin 200 eğiticiyle yürütülen program kapsamında verilen 393 eğitime 21 bin kişi katıldı.

Bakanlık, aile eğitimi konusundaki uygulamaları da dikkate alınarak evlilik öncesi eğitime ilişkin çalışmalar da yürütüyor. Evlilik çağına gelmiş ve aile kurmak için bir araya gelen çiftlerin  evlilik hayatına hazırlanmalarını amaçlayan programla çiftlerinevlilik öncesi süreçte birbirlerini iyi tanıması, evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler oluşturmaları, etkili iletişim kurmaları, olası sorunlarla nasıl baş edeceklerini bilmeleri ve evliliğe “iyi bir başlangıç yapabilmeleri” hedefleniyor.

Ülke genelinde yaygınlaştırılması planlanan evlilik öncesi eğitim programı kapsamında temmuz ayı sonu itibarıyla 2 bin 430 eğiticinin eğitimi sağlanırken, bu eğiticiler aracılığıyla 43 bin 800 kişiye eğitim verildi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi