Alex Neden Fener’de Kaldı?

İliskiler
      Menajeri Juan Figer ile yolları ayıran Alex, transferiyle ilgili görüşmeleri bizzat kendi yaptı. Bundan önceki yılların aksine maddi konularda Fenerbahçe yönetimine tek bir laf bi...
EMOJİLE

 

 

 

Menajeri Juan Figer ile yolları ayıran Alex, transferiyle ilgili görüşmeleri bizzat kendi yaptı. Bundan önceki yılların aksine maddi konularda Fenerbahçe yönetimine tek bir laf bile etmedi. Üst üste iki gün bir araya gelen yönetim ve Alex’in görüşmesi 45’er dakikadan sadece 1.5 saat sürdü.

PARAYI HİÇ KONUŞMADI

HTSpor’dan Senad Ok’un haberine göre; Alex de Souza Fenerbahçe ile 2 yıllık prensip anlaşmasına vardı. Daha önce Sarı-Lacivertli takımla yenilediği sözleşmelerin aksine Brezilyalı bu defa “para” konusunu hiç gündeme getirmedi.

GÖRÜŞMEYE TEK BAŞINA GİRDİ

Eski menajeri Juan Figer ile çalıştığı dönemlerde maddi konularda yönetime kök söktüren sambacı bu sefer görüşmelere tek başına girdi. İlk geldiğinde dolar üzerinden yapılan anlaşması daha sonra Euro cinsinde artmıştı. Son yapılan mukavelesini sıkı pazarlıklar sonucu muhafaza etmeyi başaran yıldız futbolcu geçen hafta gerçekleşen görüşmelerde maddi konuları gündeme bile getirmedi.

‘1 YIL OYNAMAK İSTİYORUM’ DEDİ

Sadece Fenerbahçe’de en az 1 yıl daha oynamak istediğini yönetime açık şekilde ifade etti. Yönetim de Alex’in hala Sarı-Laciverli formayı giymek için arzulu olduğunu görünce yine benzer şartlarda bir mukavele sundu. 250 bin Euro maddi kayıpla yeni sözleşmeye “tamam” diyen sambacıya ayrıca şampiyonluk primi de konuldu.

YÖNETİMDEN 1 YILLIK JEST

Aslında yönetim kaptanıyla 1 yıllık mukavele yapmayı düşünüyordu. Ancak Alex’in Fenerbahçe tarihindeki yeri ve şu anda takım içindeki önemi düşünülünce yönetim jest yapıp mukaveleyi 2 yıla çıkardı.

RESMİ İMZA İÇİN AVUKATINI BEKLİYOR

Aykut Kocaman’ın da kaptan için “kalmalı” demesinin ardından ortada hiç bir problem kalmadı. Burada önemli olan Alex’in bu sözleşmeyi söke söke alması oldu. Bir ara ilk kez kulübede bile oturan yıldız futbolcu o haftadan sonra takımın değişmezi oldu.

Kocaman’ın da Alex ile ilgili düşünceleri olumluya dönünce Sarı-Lacivertliler’de “mutlu son” yaşandı. Böylece üst üste 2 gün bir araya gelen yönetim ve Alex’in görüşmesi 45’er dakikadan sadece 1.5 saat sürdü. Şimdi resmi imza için Alex’in avukatının gelmesi bekleniyor.