Dindar da Değilsiniz, Tinerci de! Peki Nesiniz?!

Gençlik
Dindar nesil tartışmaları aldı başını gidiyor. Siyasi cepheler ve söz sahipleri kendilerinden beklenen tavırlarını sergiliyor. İtiraz ve tepkilerden sonra akla şu soru geliyor: Siz kendinizi hangi nes...
EMOJİLE

Dindar nesil tartışmaları aldı başını gidiyor. Siyasi cepheler ve söz sahipleri kendilerinden beklenen tavırlarını sergiliyor.

İtiraz ve tepkilerden sonra akla şu soru geliyor: Siz kendinizi hangi nesilden görüyorsunuz?

Dindar da değilsiniz, tinerci de! Peki nesiniz?

Tercihleriniz, yaşam biçiminiz, inançlarınız sizi hangi sınıfa sokuyor?
Aha da tamamen objektif yaklaşımla hazırladığım nesil kategorileri!

Dumanlı Nesil: Olgunlaşma sürecini hızlandırmış gibi görünmek için ‘nargile kafe’lere sığınan nesildir. Aynı neslin uyuşturucu kullanım yaşını küçülten güruh olduğu da söylenebilir. Dumansız hava sahasından nefret eden bu nesil, hava kirliliğine karşı filtrelenmelidir. Ki ciğerlerine çektikleri zehri, ağız ve burun şeklindeki bacalarından olduğu gibi salamasınlar.

Entry Nesli: Adam gibi söyleyecek sözü olanların da kaçak güreşip rumuzların arkasına sığınanların da olduğu bir nesildir. Mizah zekâsını, tumturaklı laflar etme/sokma merakına kurban edenlerin çoğunlukta olduğu nesil, yazmakla iş yapmanın aynı olduğunu sanma talihsizliği yaşamaktadır. Çok sesliliğe katkılarından ötürü tebrik, sayıp sövdükleri için tahkir, atıp tuttukları için teessüf edilesi nesil, yine de umut vaat etmektedir.

Devamını okumak için Tıklayın!