Türkiye’nin konuştuğu anne özel koğuşta

Çocuk
Tutuklandıktan sonra gönderildiği Gebze Cezaevi’nde diğer mahkumlar tarafından darp edildiği söylentileri yayılan annenin özel koğuşta kaldığı açıklandı. KOCAELİ’nin Gölcük İlçesi’nd...
EMOJİLE

Tutuklandıktan sonra gönderildiği Gebze Cezaevi’nde diğer mahkumlar tarafından darp edildiği söylentileri yayılan annenin özel koğuşta kaldığı açıklandı.

KOCAELİ’nin Gölcük İlçesi’nde tatile giderken evde yalnız bıraktığı 2 aylık bebeğini ölüme terk ettiği gerekçesiyle tutuklanan ve Gebze Cezaevi’ne konulan Seçil M.D.’nin, diğer tutuklu ve hükümlü kadınların zarar vermemesi için özel bir koğuşa konuldu. Bu arada Seçil M.D.’nin cezaevinde dövülerek hastaneye kaldırıldığı yönünde söylentiler çıkarken, bunun doğru olmadığı, DNA örneği için kısa süreli hastaneye götürüldüğü bildirildi. Seçil M.D.’nin ölüme terkettiği bebeğin cenazesi halen Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Morgu’nda bulunuyor. Gölcük Cumhuriyet Savcılığı soruşturmayla ilgili gizlilik kararı aldığı için yeni bir açıklama yapılmazken, bebeğin cenazesinin hala alınmadığı, ancak öğretmenin anne ve babasının Cumhuriyet savcılığı ile temasa geçtiği öğrenildi. Kızlarının bebek dünyaya getirdiğini daha önce bilmediklerini, varlığını bebeği ölüme terkettiğine ilişkin haberlerin gazete ve ve televizyonlarda haberler çıkınca öğrendiğini söyleyen öğretmenin anne ve babasanın hala büyük bir şok içinde olduğu, bebekten de ancak bu şekilde haberdar olduklarını söyledikleri belirlendi.

NÜFUS KAĞIDI İÇİN DNA TESBİTİ

Bu arada ölmüş olsa bile defnedilebilmesi için nüfus kağıdı çıkarılması gereken, bunun için de DNA tesbiti sonuçları beklenen bebeğin cenazesi, işlemler tamamlandıktan sonra da alınmazsa 15 günlük süre dolduğunda belediye tarafından kimsesizlen mezanlığına gömülecek.

ÖZEL KOĞUŞA KONULDU

Tutuklandıktan sonra sadece kadın tutuklu ve hükümlülerin kaldığı Gebze Cezaevi’ne götürülen Seçil M.D.’nin burada diğer kadın mahkumlar tarafından dövülerek hastanelik edildiğine yönelik söylentiler yayıldı. Ancak Gebze İnfaz Koruma Cumhuriyet Savcısı Hasan Epic, böyle bir olayın olmadığını, tutuklu öğretmenin özel bir koğuşa konulduğunu ve bu tür olaylarda da uygulamanın bunu gerektirdiğini belirtirken, hastaneye Gölcük Cumhuriyet Savcılığı’nın DNA tesbiti istemesi nedeniyle kısa süreliğine götürülüp getirildiğini bildirdi.

Star Gazete