Hırçın Ebeveyn Olumsuz Örnek

Çocuk
Yetişkinlerin yüzde 35’inden fazlasının, çocukların spor müsabakalarında antrenöre ya da bir yetkiliye fiziksel veya sözlü saldırıda bulunan bir ebeveyne tanık olduğu bildirildi. Reuters ajansıy...
EMOJİLE

Yetişkinlerin yüzde 35’inden fazlasının, çocukların spor müsabakalarında antrenöre ya da bir yetkiliye fiziksel veya sözlü saldırıda bulunan bir ebeveyne tanık olduğu bildirildi.

Reuters ajansıyla araştırma şirketi Ipsos’un 22 ülkede 23 bin yetişkinin katılımıyla yaptığı araştırma, öfkeli, bağırıp çağıran ve fazlasıyla coşkulu ebeveynlere sadece Hollywood yapımı filmlerde ve televizyonlarda rastlanmadığını ortaya koydu.

Araştırmada, anne babaların çirkin davranışlarına tanık olma oranının, yüzde 60 ile en yüksek ABD’de gözlendiği, ABD’yi yüzde 59 ile Hindistan, yüzde 55 ile İtalya, yüzde 54 ile Arjantin, yüzde 53 ile Kanada ve yüzde 50 ile Avustralya’nın izlediği belirtildi.

Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Meksika, Japonya ve Fransa‘nın, çocukların spor müsabakalarında kabalaşan ebeveynlere en az rastlanan ülkeler olduğu kaydedildi.

Araştırmaya göre, bu müsabakalarda saldırgan tutum gösteren erkek ebeveynlerin oranı yüzde 41 iken, kadın ebeveynlerin oranı yüzde 33’te kaldı.

İpsos’un başkan yardımcısı John Wright, "Dünyadaki en medeni ülke olmakla övünen ABD’de, en fazla yetişkinin çocukların spor müsabakalarında saldırgan davranışlarına tanıklık edilmesi ironik" dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme