Çocuk

Depresif Anne Bebeği Etkiliyor

Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre, hamilelik döneminde depresyonda olan kadınların çocukları çok daha asabi oluyor. Araştırmayı yürüten Cardiff Üniversitesi Psikoloji Profesörü Dale F. Hay “Araştırma dahilindeki hamile kadınların üçte biri..

Depresif Anne Bebeği Etkiliyor

Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre, hamilelik döneminde depresyonda olan kadınların çocukları çok daha asabi oluyor. Araştırmayı yürüten Cardiff Üniversitesi Psikoloji Profesörü Dale F. Hay Araştırma dahilindeki hamile kadınların üçte biri depresyondaydı ki bu da tüm dünyadaki hamile kadınların yarıdan fazlasına tekabül ediyor” diyor Hay, “ve bu annelerin çocukları doğumdan sonra 16 yaşına kadar diğer çocukların dört katı şiddet yanlısı oluyor”. dedi.

İstatistikler kendi gençliklerinde agresif ve yıkıcı olan kadınların hamilelik döneminde depresyona daha yatkın olduğunu gösteriyor.

Yapılan araştırmada, annelerin kaygı ve depresyonuna, hamilelik esnasında sigara ve alkol kullanımına maruz kalan bebeklerin oluşmakta olan sinir sistemini etkileyecek biyolojik değişikliklerin altı çiziliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL