Çocukla Seyahat İşkence Olmasın

Çocuk
İster uçakla, ister gemiyle, isterseniz arabanızla seyahat edin, çocuklarınızın güvenliği için almanız gereken önlemler bulunuyor. Çocuklarla seyahat etmek yorucudur. Peki, yolculuğunuzu zevkli hale g...
EMOJİLE

İster uçakla, ister gemiyle, isterseniz arabanızla seyahat edin, çocuklarınızın güvenliği için almanız gereken önlemler bulunuyor.

Çocuklarla seyahat etmek yorucudur. Peki, yolculuğunuzu zevkli hale getirmek için neler yapabilirsiniz?

Ehow isimli internet sitesinde yer alan haberdeki önerilere dikkat ederek çocuklarınızla güvenli ve eğlenceli bir yolculuğa yelken açabilirsiniz:

1. Yola çıkmadan önce güvenliğiniz için aracınızdaki tüm sistemleri kontrol ettirmek amacıyla aracınızın bakımını yaptırın. Eğer arabanızın frenlerinde kontrolünde bir sorun varsa, çocuklarınızın emniyet kemerini takmak yeterli olmayacaktır.

2. Çocuklarınızın yol boyunca arabada sıkılmaması için onlara vakit geçirebilecekleri bir şeyler vermelisiniz. Canı sıkılan çocuklar huysuzlaşır ve dikkatinizi yola vermeniz gerektiğinde sizi sinirlendirebilir ve strese sokabilir. Küçük bir çantaya video oyunları, renkli kitaplar ve boyalar ile çocuklarınızın sıkılmadan yolculuk yapabilir.

3. Kolayca kaybolabilecekleri kalabalık bölgelerde çocuklarınızı takip edin. Deniz kenarı, şelale, dik yamaç gibi tehlikeli yerlerin yakınlarında daha fazla tetikte olun.

4. Çocuklarınıza toplum içinde nasıl davranmaları ve hangi kurallara uymaları gerektiğini öğretin. Örneğin, uçak yolculuğu sırasında boğuk ve yüksek sesler olabileceğini, bundan korkmaması gerektiğini açıklayın. Güvenlikleri için uygulanan kuralları anlatın.

Bunlar yapabilecekleriniz, ama sonuçta onun çocuk olduğunu ve her an her türlü tepkiyi verip sizi çileden çıkarabileceğini unutmayın ve sabırlı olun… 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme