Çocuğunuzun Başarısı Size Bağlı

Çocuk
Öğrencilerin başarısında anne-babaların desteği şart. Ebeveynin katılmadığı, desteklemediği ya da içinde bulunmadığı bir ortamda çocukların başarılı olmaları çok zor. Bakırköy Fatih Koleji, bu duruma ...
EMOJİLE

Öğrencilerin başarısında anne-babaların desteği şart. Ebeveynin katılmadığı, desteklemediği ya da içinde bulunmadığı bir ortamda çocukların başarılı olmaları çok zor.

Bakırköy Fatih Koleji, bu duruma yönelik dört proje hazırladı. Velilerin öğrencinin ders programına katılmasının amaçlandığı proje kapsamında, anne-babalardan dört farklı etkinliğe katılması ve öncülük etmesi istendi.

İnternete bağlanıyorum; ama bağımlı olmuyorum

Hafta içinde internet kullanımını kaldırın.

Hafta sonlarında internet kullanımına sınırlamalarla izin verin.

Çocukların internet kafelere gitmesine izin vermeyin.

Çocuklarınızın oynadığı oyunlara dikkat edin.

Bu evde her gün ailece kitap okunuyor

Çocuğumuzun okuma alışkanlığı kazanması, ailece nitelikli bir etkinlik yapmak, çocuklarımızı televizyondan ve internetten uzaklaştırmak ve gerek kendimizin gerekse çocuklarımızın bilgi ve kültür düzeyini artırmak için bütün ailelerin her gün ailece kitap okuma saati olmalı.

Her sabah mutlaka kahvaltı yaptırın

Yapılan araştırmalarda güne kahvaltı yaparak başlayan öğrencilerin, sınıf içerisindeki başarısının daha fazla olduğu, kavrama yeteneklerinin geliştiği, beslenme bozukluklarından kaynaklanan hastalıklara daha az yakalandığı tespit edilmiştir. Mümkünse ailecek, eğer değilse öğrenci mutlaka kahvaltı yapmalı.

Çocuğuma yeterince harçlık veriyorum

Çocukların tasarruf yapabilen, tutumlu, harcamalarını kontrol edebilen, sahip olduğu varlıkların değerini bilen bireyler olması istenir. Bunun için çocuklarınızın harçlığı haftalık veya aylık olsun ve kendi ekonomisini yönetmesine izin verin. Harçlık ne çok, ne de az olsun.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi