Çocuk

Çalışan anneye ayda 300 TL destek

Hükümet, anneler için kolları sıvadı. Hazırlığı süren doğum teşvik paketiyle annelere 4 koldan destek geliyor. Paketteerken emeklilik, iş güvencesi, esnek ve yarı zamanlı çalışma ile kreş desteği yer alıyor.  6..

Çalışan anneye ayda 300 TL destek

Hükümet, anneler için kolları sıvadı. Hazırlığı süren doğum teşvik paketiyle annelere 4 koldan destek geliyor. Paketteerken emeklilik, iş güvencesi, esnek ve yarı zamanlı çalışma ile kreş desteği yer alıyor. 

6 YIL ERKEN EMEKLİLİK 

Uzun süredir gündemde olan doğum teşvik paketi yakında açılıyor. Edinilen bilgiye göre; paketle annelere 6 yıl erken emeklilik yolu açılıyor. Takvim’in haberine göre; her çocuk için 2 yıl olmak üzere 3 çocuk dünyaya getiren kadına 6 yıl borçlanma imkanı getirilmesi öngörülüyor. Borçlanma için de çocukların sigorta tescil tarihinden sonra doğmuş olması şartı kaldırılıyor. Bu kapsamda kadınlar, işe başlama tarihinden önce doğmuş çocuklar için de borçlanma hakkından yararlanabilecek. 

KREŞ AÇANA TEŞVİK 

Çalışan kadınlar, çocuğu belli yaşa gelinceye kadar yarı zamanlı esnek çalışma modelini tercih edebilecek. Tüm esnek çalışanların eşit muamele ilkesine uygun olarak yıllık ücretli izin, hafta tatili, günlük dinlenme süresi gibi haklardan yararlanmaları güvence altına alınacak. Doğum izni biten kadın çalışana aylık 300 lira kreş yardımıverilmesi de gündemde. Ayrıca kreşlerin sayısının artması için teşvikler verilecek. Çalışan anneye iş güvencesi de sağlanacak. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL