Bu Hafta Çocukların Haftası!

Çocuk
Ne yapmalı da onlara grip tehlikesinden uzak ve aynı zamanda eğlenceli bir hafta sonu geçirtmeli? Sizin için bu sorunun cevabını bulmaya çalıştık ve cumartesi-pazar kapalı alanlarda çocuğunuzla yapabi...
EMOJİLE

Ne yapmalı da onlara grip tehlikesinden uzak ve aynı zamanda eğlenceli bir hafta sonu geçirtmeli? Sizin için bu sorunun cevabını bulmaya çalıştık ve cumartesi-pazar kapalı alanlarda çocuğunuzla yapabileceğiniz aktiviteleri araştırdık. Tek yapmanız gereken hangisine gideceğinize karar vermek. Aralarında ücretsiz tiyatro oyunlarından sergilere, hayvanlarla haşır neşir fotoğraf çektirmekten yarışmalara kadar birçok alternatif var.

Atölyeler başladı
Santralistanbul’un 4-12 yaş arası çocuklar için kış boyunca her hafta sonu düzenlediği yaratıcı atölyelerde katılımcı minikler telden heykeller yapacak, fotoğraflar çekecek ve ressam Yüksel Arslan’ın tekniğini kullanarak kendi boyalarını üretip resim yapacaklar.

Sizinkiler’in hedefi 25 bin çocuk
Koç Holding’in 2006 yılında başlattığı ve geçtiğimiz üç yılda 150 binden fazla çocuğu tiyatroyla buluşturan “Sizinkiler”, 2009’da da 25 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Oyun bugün BKM’de sahnelenecek.

BKM oyuncularından çocuk oyunu
Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği’nin talebi üzerine BKM Oyuncuları’nın hazırlanan “Bay Hooop Evde Şamata” isimli oyun, bugün ve yarın Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenecek. Ardından 2010’un nisan ayına kadar sürecek Anadolu turnesinde çıkacak oyun, 28 ilde toplam 91 kez sahnelenecek.

Minikler, minik dostlarıyla buluşacak
Mohini Çocuk Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde kasım sonuna kadar devam edecek kampanyada çocukların, evcil hayvanlarıyla veya sokak hayvanlarıyla çekilen fotoğrafları sergilenecek. Bennu Gerede tarafından seçilecek fotoğrafların sahipleri de Mohini’den hediye sepeti kazanacak. Katılmak için fotoğrafları infom@mohini.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Perdeyi Pinokyo ile açıyor
Eti’nin dokuz yıldır sürdürdüğü çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projelerinden Eti Çocuk Tiyatrosu bu yıl perdelerini “Pinokyo” oyunuyla açıyor. Sekiz sezonda 450 il gezen tiyatro bu sezon 120 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Oyunlar sırasıyla Bursa, Ankara, İstanbul, Niğde, Osmaniye, Adana, Tarsus, Mersin, KKTC, Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Afyon, Uşak, Manisa, İzmir, Çanakkale ve Balıkesir’de sahneye koyulacak.

Topik Nasıl Adam Olur?
Polisan Çocuk Tiyatrosu Enis Fosforoğlu’nun yazıp yönettiği “Topik Nasıl Adam Olur” adlı oyunun galası 29 Ekim’de saat 16.00’da Profilo Alışveriş Merkezi’nde Salon 2’de yapılacak. Oyun kasım ayı boyunca Göztepe Halis Kurtça Kültür Merkezi’nde de sahnelenecek.

Akıllı oyun
Smart Play Oyun Merkezleri, çocukları eğlendirirken onlara katkıda bulunacak alışkanlıklar kazandırmak için projeler geliştiriyor. Merkezde, çocuklar eğitimli bir ekip eşliğinde yarışmalara katılıyor ve yeni arkadaşlar ediniyorlar.

“El Ele Geleceğe”
Migros Çocuk Tiyatrosu bu sezon “El Ele Geleceğe” isimli oyunla perdelerini açtı. Enis Fosforoğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği ve çocukların ücretsiz seyredebilecekleri oyun sahil kasabasında yaşayan yazar bir kadının ormanları korumak için verdiği mücadeleyi konu ediyor. Ekim ayı boyunca hafta sonu, 75. Yıl Halis Kurtça Kültür Merkezi’nde sergilenecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi