Bebek Oyun Halısı Kaç Aylıkken Kullanılır?

Çocuk
Bebek sahibi olan ailelerin kullandığı ve satın aldığı tüm malzemeler titizlikle seçilmelidir. Zira bebeğinize güvenli bir alan sunmak onun gelişimi için de önemlidir. Bebekler için güvenli bir oyun a...
EMOJİLE

Bebek sahibi olan ailelerin kullandığı ve satın aldığı tüm malzemeler titizlikle seçilmelidir. Zira bebeğinize güvenli bir alan sunmak onun gelişimi için de önemlidir. Bebekler için güvenli bir oyun alanı sunmanın yollarından biri ise bebek oyun matı kullanmaktır. Peki, bu ürünleri bebekler kaç aylıkken kullanmaya başlamalısınız? Bu sorunun yanıtı hangi markanın hangi bebek oyun matının tercih edildiğine bağlı olarak değişiyor. Çünkü markalar, bu ürünlerin üretiminde farklı materyallere yer veriyor.

Sizin dikkat etmeniz gereken unsur ise bebekler için yenidoğan evresinden itibaren kullanıma uygun olan bir oyun matını tercih etmektir. Çünkü yenidoğan evresi sonrasında da bebekler için güvenli bir zemin alanına ihtiyacınız olabilir. Özellikle bebeklerin zamanla yuvarlanmaya, emeklemeye başladıkları dönemde bu matların faydasından çok daha fazla istifade edebilirsiniz. Bu arada oyun matları, sadece bebeklerin oyun oynaması için kullanılan bir malzeme değildir. Aileler bebeklerinin emekleme denemeleri yaptıkları dönemde, ayağa kalkma egzersizi yapmaya başladıkları zamanlarda da yumuşak bir zemin olması için oyun matlarını kullanıyor.

Bu noktada merak edilen diğer bir unsur ise yenidoğan evresinden itibaren kullanılabilecek, kaliteli ve dayanıklı bebek oyun matlarının nereden temin edilebileceği oluyor. Bizim size öncelikli önerimiz unigo.com.tr adresi! Her açıdan ailelerin beklentilerini karşılayan, kalite ve sağlamlık konusunda da ihtiyaçlara cevap veren kaliteli bebek oyun matlarını bu sitede bulabilirsiniz. Ürünlerin özelliklerine göz attıktan sonra gönül rahatlığı ile sipariş vereceğinize emin olabilirsiniz.

Neden Unigo Bebek Oyun Matları?

Öncelikle Unigo bebek oyun matlarının antialerjik olması aileler için büyük bir önem taşıyor. Bebeklerin cildinin son derece hassas olması nedeniyle kalitesiz ürünler ile temas etmesi durumunda alerjik reaksiyonlar yaşanabiliyor. Bu riski göze almak istemeyen aileler ise bebek oyun matı seçimi yaparken antialerjik olmasına önem veriyor. İşte tam bu noktada devreye Unigo bebek oyun matları giriyor.

Ayrıca çift taraflı olması da dikkat çeken özelliklerden biri! Markanın oyun matlarından bazıları, eğitici unsurlara yönelik olarak tasarlanıyor. Eğitici desenlerin yer alması, bebeklerin hayal gücünü destekliyor ve aynı zamanda mat üzerinde geçirdiği zamanı daha keyifli kılabiliyor.

Aynı zamanda sakin desenlere sahip olan modeller de var ve bu modeller bebek odası dekorasyonları ile mükemmel bir uyum yakalıyor. Mini hayvanlar, çiçekler, sevimli desenler gibi çeşitli tasarımlara sahip olan bu ürün modelleri, aileler tarafından en çok tercih edilen modeller oluyor.

Darbe emici olması da oyun matlarında aranan bir başka özellik ve Unigo ürünleri bu açıdan da ailelerin beklentilerini karşılamayı başarıyor. Bebeklerin düşmesi durumunda olası yaralanmaların önlenmesi için oyun matlarının darbe emici özellikte olması son derece önemlidir. Dolgu köpük ve ham maddeden tek katman halinde üretilen bu oyun matları, bebeklerin emekleme ve hızlı hareket etme dönemlerinde de güvenle kullanılabilir.

Bu arada aileler ebat konusunda da geniş bir seçenek yelpazesi görmek isteyebiliyor. Bazı aileler alanın dar olması nedeniyle daha küçük ölçülerde tasarlanmış oyun matlarına ihtiyaç duyuyor. Bazı ailelerin tercihi ise çok daha geniş bir alanı kullanmak olduğundan ihtiyaca yönelik ölçülerde bir seçim yapılması önem taşıyor. Unigo ürünleri bu noktada da öne çıkıyor. İnternet sitesi üzerinden bebek oyun matlarını inceleyen aileler ölçü açısından da geniş bir skala ile karşılaşıyor.

Bu oyun matlarını kolayca temizlemeniz de mümkün! Bebekler için kullanılan ıslak mendil ile silebilir ve böylece temizlik için uzun uğraşlar vermeden bebeğinize temiz bir alan sunabilirsiniz. ‘’Bebek oyun matları nasıl temizlenmeli?’’ sorusunun yanıtı için unigo.com.tr’yi ziyaret edip ürün bilgilerine göz atabilirsiniz.

Bu sitede renk ve desen açısından geniş bir seçenek yelpazesi sunulduğunu da eklemek gerekir. Unigo internet sitesine tıkladığınızda bu tasarımları çok daha yakından inceleyebilir, ne gibi özelliklere sahip olduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda sitede bebek oyun çiti modelleri de bulunuyor. Sipariş vermeden önce sepetinize bu ürünlerden de eklemeniz durumunda bebekler için çok daha güvenli bir alan yaratmış olursunuz!