Vietnam Vizesi Ankara’dan Nasıl Alınır?

Turizm&Seyahat
Vietnam vizesinin herhangi bir vize başvuru merkezine veya dış temsilciliğe gitmeden alınması mümkün olduğundan, Ankara’da yaşayan kişilerin standart vize işlemlerini takip ederek Vietnam vizesi almal...
EMOJİLE

Vietnam vizesinin herhangi bir vize başvuru merkezine veya dış temsilciliğe gitmeden alınması mümkün olduğundan, Ankara’da yaşayan kişilerin standart vize işlemlerini takip ederek Vietnam vizesi almaları mümkündür.

Türkiye’den yapılan Vietnam vize başvuruları C1 belgesi sağlayana Türkiye’deki tek yetkili kurum vizemnet vize merkezei yetkilileri Ankara’da ikamet edenler için Vietnam vize başvuru işlemleri hakkında bilgileri

Ankara’dan Vietnam Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara’dan Vietnam vize başvurusu yapacak kişilerin aşağıda sıralanan adımları takip etmesi gerekmektedir.

  • Vietnam vizesi için onay mektubu olan C1 belgesi için başvuru yapılır.
  • Başvuru sahibine e-posta ile Vietnam vize onay mektubu ulaştırılır.
  • Vize onay mektubu alan başvuru sahipleri vizelerini pasaportlarına işletir.

Vietnam Vizesi C1 Belgesi Başvuru İşlemleri

Vietnam vizesi için C1 belgesi, akredite vize acenteleri üzerinden başvuru yapılarak alınır. Kişilerin sadece istenen evrakları akredite acentelere mail olarak göndermesi yeterlidir. Acentelerin yetkilileri başvuru sahibi adına C1 belgesi başvurusu yapar ve yaklaşık 1 haftalık süre sonrasında başvuru shaiplerine C1 belgesi mail olarak gönderilir.

Vietnam vize onay mektubu örnek görseli aşağıdaki gibidir.

Vietnam Vizesinin Pasaporta İşlenmesi

Vietnam vizesinin, onay mektubu alındıktan sonra iki yoldan biri ile pasaporta işletilmesi gerekir. Vize onay mektubunun bir kopyası ile başvuru sahibinin paspaortu Vietnam Ankara Büyükelçiliğine iletilerek, vizenin pasaporta işlenmesi sağlanabilir ve sonrasında pasaport kişiye iade edilir. Ayrıca, Vietnam uluslararası havalimanlarındaki sınır memurlarına giriş esnasında başvurularak da vize pasaporta işlenir; ancak bu kapıda vize uygulaması sadece hava yolu seyahatleri için geçerli olup kara yolu ile vietnam’a giren kişiler için uygulanamaz. Vietnam kapı vize uygulaması Vietnam dışişleri bakanlığı tarafından düzenlenmektedir.

Vietnam Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Vietnam vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

  • En az 6 ay daha geçerliliği bulunan pasaport
  • 1 adet güncel vize fotoğrafı
  • Gidiş-dönüş seyahatlerine ait uçak rezervasyonları
  • Konaklama süresinin tamamını kapsayan otel rezervasyon belgesi
  • Vietnam vize onay mektubu
  • Kimlik görseli
  • Çalışan başvuru sahiplerinin kartvizitleri

Vietnam Vize Harç Ücreti Ne Kadardır?

Vietnam vize onay mektubu için yapılan başvuru ve vizenin pasaporta işletilmesi masraflarından oluşan Vietnam vize harç ücreti, vize onay mektubu için tercih edilen akredite acenteye göre değişmektedir.

Yetkili kuruluşi ile birlikte çalışan seyahat acenteleri ile yapılan vize onay mektubu başvurularında 15 günlük tek girişli Vietnam vizesi için 200 dolar ve 22 günlük tek girişli Vietnam vizesi için ise 255 dolar talep edilir.

Ankara Vietnam Büyükelçiliğinden Vietnam vizesi için pasaporta işletme başvurusu yapılması halinde 180 dolar ve uluslararası Vietnam havalimanlarında yapılması halinde ise 25 dolar ayrı bir ödeme yapılır.