Sertifika Yoksa Sıra Gecesi de Yok

Turizm&Seyahat
Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Şanlıurfa’nın sembolü ‘sıra gecesi‘ne standart geliyor. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO), ziyaretçilere daha güzel hizmet...
EMOJİLE

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Şanlıurfa’nın sembolü ‘sıra gecesi‘ne standart geliyor. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO), ziyaretçilere daha güzel hizmet verilmesi için sıra gecesi ekiplerinin sertifikalandırılmasını istedi.

Çalışmalar tamamlandığında, ekipler turistlerden ekstra bahşiş toplayamayacak ve müzik icra etmeden önce misafirlere kısa bir tanıtımda bulunacak.

Turistler, artık Şanlıurfa türkülerini sertifikalı sıra gecesi ekiplerinden dinleyecek. Şanlıurfa folklorunun tanıtılması amacıyla düzenlenen toplantıda konuşan ŞUTSO Başkan Vekili Cem Göncü, kültürü icra eden saz sanatçılarının turistlerden bahşiş almasının önüne geçilmesi gerektiğinin altını çizdi. Göncü, ekiplerin müziklerini icra etmeden önce misafirlere kısa da olsa sıra gecesi ile ilgili bilgi vermesini önerdi. Başkan Vekili Cem Göncü, Şanlıurfa‘yı daha iyi temsil etme konusunda sıra gecesi ekiplerinin sertifikalı iş yapmasının turizme katkı sağlayacağını vurguladı.

Toplantıya katılan Şanlıurfa Belediyesi Kültür Müdürü Necmi Karadağ da sıra gecesinin arabeskleştirilmesinden yakındı. Ekiplerin arabesk eserler yerine Şanlıurfa türkülerini seslendirmelerini isteyen Karadağ, sıra gecesi ekiplerinin üye olduğu derneğin bu konuda aktif çalışması gerektiğine dikkat çekti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme