Butik Oteller Artık Daha Popüler!

Turizm&Seyahat
Son yıllarda insanların tatil yaparken konaklamak için tercihlerini butik otellerden yana yaptıklarına sıklıkla tanıklık etmişsinizdir. Butik otellerin gün geçtikçe çok daha fazla popülerlik kazandığı...
EMOJİLE

Son yıllarda insanların tatil yaparken konaklamak için tercihlerini butik otellerden yana yaptıklarına sıklıkla tanıklık etmişsinizdir. Butik otellerin gün geçtikçe çok daha fazla popülerlik kazandığını söyleyebiliriz. Özellikle Ankara, İstanbul, İzmir gibi kalabalık şehirlerde yaşayanlar butik otelleri daha fazla tercih ediyor. Kentin kalabalığından ve kaosundan  sıkılanlar en azından tatil yaparken sakin bir ortamda konaklamak istiyor ve bu nedenle de rotasını butik otel seçeneklerine çeviriyor.

Butik oteller çok daha az sayıda odaya sahiptir.  Beş yıldızlı oteller ya da tatil köyleri gibi yüzlerce odası olan konaklama adresleri değildir. Çok az sayıda odaya sahip olmaları nedeniyle personel sayısının da daha az olduğunu söyleyebiliriz.  Aynı zamanda daha az sayıda misafir ağırlarlar ve bu nedenle de otelde sakin ve huzurlu bir atmosfer hakim olur. Sakin bir ortamda konaklamak isteyenler işte bu nedenle tercihini butik otellerden yana yapıyor.

Ülkemizde son yıllarda butik otel sayısı da bir hayli arttı. Popüler tatil beldelerinde butik otel bulmakta zorlanmıyor olmak tatilciler için çok büyük bir avantaj diyebiliriz.  Personelin genellikle kişiye özel olarak hizmet verdi bu oteller çiftlerin balayı için bile tercih edebileceği konaklama adreslerine dönüştü. İnsanların kendini bir müşteri gibi değil bir misafir gibi hissetmesini sağlayan hizmet anlayışı butik otellerin popülerlik kazanmasında oldukça önemli bir etkendir.

Butik otellerde personel genellikle tatilcileri sıcak ve samimi bir ortamda karşılıyor ve bu durumda insanların kendini bir misafir gibi hissetmesini sağlıyor. Tatilcilerin yaşadıkları spesifik problemler durumunda personel yardımcı olmaya çalışıyor. Bu gibi durumlar çok sayıda kişinin butik otellerde daha fazla rahat etmesini sağlayan unsurlar arasında yer alıyor. Hatta otelleri gözden geçirdiğinizde uygulanan dekorasyonun bile bir otelden ziyade ev ortamı havası verdiğini görebilirsiniz.

Peki, Marmaris butik otelleri nasıl görebilirsiniz? Özellikle Marmaris’te çok sayıda butik otel bulunuyor ve gecelik kişi başı konaklama ücretleri ile birlikte otelleri gözden geçirmek isteyenler tercihini  tatilsepeti.com internet sitesinden yana kullanabilir. Çünkü Marmaris’te hizmet veren butik otelleri anında liste halinde karşınızda görebiliyorsunuz. Hatta otel tercih yaparak rezervasyon işleminizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme