5 adımda Balayı Tatili

Turizm&Seyahat
Evlenecek çiftler için düğün hazırlıkları güzel olsa da yorucudur. Yapılan hazırlıkların ince detaylı olması strese neden olmaktadır. Bu stres ve yorgunluğu atmanın tek yolu balayı tatilidir. Evlenece...
EMOJİLE

Evlenecek çiftler için düğün hazırlıkları güzel olsa da yorucudur. Yapılan hazırlıkların ince detaylı olması strese neden olmaktadır. Bu stres ve yorgunluğu atmanın tek yolu balayı tatilidir.

Evlenecek çiftlerin işlerini kolaylaştırmak için balayı tatil hazırlıkları nelerdir, ayrıntılara birlikte göz atalım.

1.Balayı için nereye gidilecek?

Balayı için tatile nereye gidileceği konusunda karar verilmeli. Akdeniz kıyıları mı Ege kıyıları mı yoksa Karadeniz turu mu? Zevkinize göre deniz-kum-sahil üçlüsü mü yoksa yaylalar mı, tercih sizin..

Peki, yer seçtiniz, nerede kalacaksınız? Otel, pansiyon veya son dönemlerde trend olan balayı villaları. Otel ya da pansiyon kurallarını herkes bilir, bilmeyenler için balayı villalarından bahsedelim. Gözlerden uzak korunaklı villalarda baş başa tatil yapmak hayallerinizdendir. Muhafazakâr villa da güneşin tadını havuz keyfiyle birleştirebilirsiniz. Serinlemek ya da yüzmek için denize gitmeye gerek kalmadan havuz keyfi bir başka olacaktır.

2.Ulaşım Seçenekleri : Balayı villaları olan tatil beldeleri Kalkan, Kaş, Fethiye, Patara bunlardan bazılarıdır. Buraya ulaşım kolaydır. Özel araçla da gelebileceğiniz gibi uçakla ya da otobüs ile ulaşmak mümkündür.

3.Transfer Hizmeti: Ulaşım sağlandıktan sonra havalimanından ya da otogardan transfer hizmeti var mı, bunun araştırılması gerekir.

4.Alışverişte neler alınacak: Gidilecek yere ve mevsimine göre yapılacak alışveriş hiçbir zaman size sorun çıkarmaz.

5.Bavul Hazırlama: Düğünden önce hazırlanırsa daha iyi olur. Daha sonra stresten unutacağınız şey çok olabilir. Balayı villalarında özel eşyalarınızın ve kıyafetlerinizin dışında hiçbir şey getirmenize gerek yoktur. Lüks eşyalı korunaklı villalar sorunsuz balayı tatili geçirmenizi sağlamaktadır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme