Sordukları adresi bilemeyenleri vurdular

Toplum
Kaldırımda yürüyen Tamer Özkan’a, yanına yaklaşan minibüsün içindeki 3 kişi adres sordu. Adresi bilmediğini söyleyince minibüsün içindekiler, Özkan’a ve çevreye rastgele ateş etti. Kurşunl...
EMOJİLE

Kaldırımda yürüyen Tamer Özkan’a, yanına yaklaşan minibüsün içindeki 3 kişi adres sordu. Adresi bilmediğini söyleyince minibüsün içindekiler, Özkan’a ve çevreye rastgele ateş etti. Kurşunların isabet ettiği bir iş yerinin camları kırılırken, Özkan da kalçasından yaralandı. Silah sesini duyan mahallelinin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Özkan, Konya Numune Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Olaydan yaklaşık 1 saat sonra aynı mahallede Fahri Efendi Caddesi’nde yürüyen Oktay Toraman’ın da yanına yaklaşan minibüsün içindeki kişiler adres sordu. Toraman adresi bilmediğini söyleyince, yine minibüsün içinden rastgele ateş açıldı. Kurşunların isabet ettiği ototmobil, iş yeri ve evde hasar oluşurken, Toraman ise bacağından yaralandı. Mahallelinin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Toraman da aynı hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

İki olayın ardından bölgeye gelen, Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, şüphelileri bulmak için çalışma başlattı. Çevredeki mobese ve güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis, saldırganların içinde bulunduğu minibüsün Necdet U.’ya ait olduğunu tespit etti.

Araştırmasını derinleştiren polis, Necdet U.’nun ve aynı yaştaki arkadaşı Hasan U.’nun  saat 22.00 sıralarında Kule Caddesi’ndeki kafede Kani Y., Onur Y., Mustafa F. ve Melih T. ile tartışıp kavga ettiğini belirledi. Kavga sırasında Necdet U. ve Kani Y.’nin hafif şekilde bıçakla yaralandığını, Necdet U.’nun yaralandıktan sonra Konya Numune Hastanesi’nde tedavi görüp taburcu olduğunu tespit etti.

Polis, Necdet U.’nun kavga ettiği 4 kişiyi yakalayıp gözaltına aldı. Kavga ettikten sonra kafeden ayrıldıklarını ve silahlı saldırıyla bağlantılarının olmadığını belirten 4 kişi, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Polis, Necdet U., Hasan U. ve silahlı saldırı olayına karıştığı iddia edilen arkadaşı Fatih K.’yi ise bugün gözaltına aldı.

Necdet U. ilk ifadesinde, kafede kavga ettikleri grubun oturduğu Mehmet Akif Mahallesi’ne gelerek kavga ettikleri kişileri bulmaya çalıştıklarını, o sırada adres sordukları kişilere adresi bilmeyince rastgele ateş açtıklarını söyledi.

 

 

 

Kaynak: Yeniçağ

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme