Rabia Naz’ın babasından Süleyman Soylu’ya çağrı: Yazık! İstifa edin

Toplum
Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “hatırlı kişi” sözlerine tep...
EMOJİLE

Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “hatırlı kişi” sözlerine tepki göstererek “Yazık! Güvenebileceğimiz makamlar ne durumda! Bir çocuk cinayetinin ardından gidilemiyorsa istifa edin” dedi.

Sosyal medya hesabı üzerinden bir video paylaşan Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan kızına arabayla çarptığını söylediği kişinin müfettişlar tarafından sorgulanmadığını belirterek “Hatırlı kişiler dediniz sayın bakan bey. Çocuk cinayetinde hatırlı kişiler mi olur? Bu nerede görüldü, hangi ülkede görüldü? Çocuk cinayetinde Coşkun Somuncuoğlu’nun yeğenini dahi müfettişler sorgulamadı. İsimlerini sorduğum anda ‘onu sorgulayamayız, o belediye başkanının yeğeni, aman’ diyerek bir hal yapıldı. Bu nasıl bir durum srgilemesi. Sizin gönderdiğiniz müfettişler hatırlı kişilere sorgu yapamaz mı? Bu nasıl bir durum sayın bakan bey? Siz 11 yaşındaki, öğrenci kıyafeti üzerindeki bir çocuğa sahip çıkamadınız. Yazık! Bizim güvenebileceğimiz makamlar ne durumda! Bir çocuk cinayetinin ardından gidilemiyorsa istifa edin.” açıklamasında bulundu.

SÜLEYMAN SOYLU, RABİA NAZ’IN ÖLÜMÜ İLE İLGİLİ NE DEMİŞTİ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı televizyon programında “babasıyla kaç defa görüştüm. Birisi bana dedi ki, orada hatırlı bir kişi sayesinde bu çocuk öldü. Bu çocuğun ölümünü sizin emniyet teşkilatı dahil olmak üzere işbirliği yaparak o çocuğun ölümünü düşme olarak gösterildi. Ben müfettiş görevlendirdim. Hem mülkiye hem de polis müfettişi. Bunu ilk kez söylüyorum kamuoyunda. Defalarca gittiler. Vallahi bir şey bulamadık. Eğer öyle bir şey olsaydı hemen görevden alacaktım. Ortada adli tıp da dahil olmak üzere böyle bir şey bulamadık.”diye konuşmuştu.

 

 

 

 

Kaynak: Milli gazete

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme