Ödülü Bizim Çocuklar Aldı!

Toplum
Türkiye’de liselerin uluslararası başarılara imza atmasına yavaş yavaş alışıyoruz. Bu hızlı ilerlemenin yanı sıra yarışılan alanların sayısı da artıyor. Bunlara son örnek Eyüboğlu Koleji oldu. G...
EMOJİLE

Türkiye’de liselerin uluslararası başarılara imza atmasına yavaş yavaş alışıyoruz. Bu hızlı ilerlemenin yanı sıra yarışılan alanların sayısı da artıyor. Bunlara son örnek Eyüboğlu Koleji oldu. Geçtiğimiz yıl "Kültürel Olanakları Keşfetme ve Paylaşma Yolunda Birkaç Küçük Adım" adlı projeyle ECIS Outreach Ödülü’nü alan Eyüboğlu öğrencileri, bu yıl da "Otistik Çocuklarla Arkadaş Olarak Onların Toplum Yaşamından Zevk Almasına Yardımcı Olma" konulu projeyle ECIS Sir Peter Ustinov Sosyal Yardım Ödülü’nü aldı. Avrupa Uluslararası Okullar Konseyi ECIS tarafından verilen ödül Sir Peter Ustinov‘un oğlu Heykeltraş Igor Ustinov’un elinden teslim alınmış. 2009-2010 öğretim yılı boyunca uygulanacak olan proje, ECIS tarafından ayrıca 1.750 euro ile ödüllendirildi.

EKİPLER KURULACAK

 Proje kapsamında, Hamit İbrahimiye Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi‘nden yaşları 9 ile 19 arasında değişen 10 öğrenci ve Eyüboğlu Koleji‘nde 11 sınıfta okuyan ve IB programını takip eden 20 öğrenci, her perşembe bir araya gelecek. Etkinlikler ilgi alanlarına göre planlanacak. Spora ilgisi olanlar birlikte spor faaliyetleri yaparken, müziğe ya da resme ilgisi olanlar bu alanlarda birlikte çalışacak. Kurulacak arkadaşlıklarla otistik çocukların vizyonlarının açılması amaçlanıyor.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme