İstanbul için flaş kar uyarısı: İşte o tarih

Toplum
Meteorolojiden İstanbul için yeni bir kar yağışı uyarısı geldi. Meteorolog Prof. Dr. Orhan Şen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İstanbul için kar uyarısında bulundu. Yaptığı açıklamada...
EMOJİLE

Meteorolojiden İstanbul için yeni bir kar yağışı uyarısı geldi. Meteorolog Prof. Dr. Orhan Şen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İstanbul için kar uyarısında bulundu. Yaptığı açıklamada, Türkiye’nin büyük bir bölümünde cuma gününe kadar kar yağışı olacağı tahmini yaptı. 

Orhan Şen, yağışların etkili olmaya başlayacağı tarihi de açıkladı. Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden de Türkiye genelinde hava durumuna ilişkin verilerde de açıklandı. 

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, sosyal medyada üzerinden  ‘kar ne zaman yağacak?’ sorusuna cevap verdi.

“İSTANBUL’DA SALI GÜNÜ(BUGÜN) KAR YAĞIŞI VAR”

Orhan Şen, İstanbul için flaş uyarıda bulundu ve karın ne zaman yağacağı üzerine tahminde bulundu. Salı akşamı İstanbul’da kar yağışının etkili olacağını ifade eden Şen, ’15 Ocak Salı akşamı İstanbul’a kar var. Perşembeye kalmaz. Türkiye’nin büyük bir bölümünde cuma gününe kadar kar var’ ifadelerini kullandı.

Meteorolojinin verilerine göre ise hava durumu şu şekide;

Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kütahya, Muğla, Hatay, Osmaniye, Konya, Nevşehir, Aksaray ve Samsun çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun yağış alan kesimleri ve Doğu Anadolu ile Burdur ve Isparta’da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

En yağışların Antalya çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak, Isparta’nın güneyi ve Burdur’un doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli karla karışık yağmur, öğle saatlerinden sonra Hakkariçevrelerinde yoğun kar yağışı olacağı öngörülüyor. 

İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis olayı karşı vatandaşlar uyarılıyor. 

 

Milli Gazete

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme